در زیبا سازی شهر فراخوان نخستین کارگاه ۳ روزه استانی طراحی و ایده پردازی با محوریت زیباسازی، بهسازی و دیوارنگاری پارک لاله استان کرمانشاه تحت عنوان “”از ایده تا اجرا”” منتشر شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ اتحادیه گرافیک «نقطه» دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با همکاری دانشگاه فنی وحرفه‌ای استان کرمانشاه و […]

در زیبا سازی شهر

فراخوان نخستین کارگاه ۳ روزه استانی طراحی و ایده پردازی با محوریت زیباسازی، بهسازی و دیوارنگاری پارک لاله استان کرمانشاه تحت عنوان “”از ایده تا اجرا”” منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ اتحادیه گرافیک «نقطه» دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با همکاری دانشگاه فنی نخستین کارگاه استانی طراحی و ایده پردازی برگزار می شودوحرفه‌ای استان کرمانشاه و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خویش و برای زیباسازی و بهسازی هرچه بیشتر و بهتر چهره شهر و از بین بردن آلودگی‌های بصری، اقدام به برگزاری اولین کارگاه تخصصی ایده پردازی و طراحی شهری با محوریت مکانی “پارک لاله استان کرمانشاه” درسال ۹۹-۴۰۰ نموده است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با اعلام این خبر افزود: حقوق شهروندی ابعاد گسترده‌ای دارد که بررسی این مفهوم مستلزم شناخت زوایای مختلف مسائل شهری و اجتماعی است، لذا رویکردی تخصصی در تمام زمینه‌های قابل بررسی مورد تاکید می‌باشد.

مهدی عبدالمالکی تصریح کرد: محدوده دید یا همان جلوه بصری تعریف شده در محیط عمومی، خصوصا یک مجموعه اجتماعی به عنوان شهر، زاییده‌ی یکی از این حقوق است که تناسبات بصری و زیبا شناسی، متن اصلی این موضوع می‌باشد.

او یاد آور شد: حق زیبا دیدن، تناسبات فرم، فضا و مبلمان شهری و موارد متعددی از این قبیل، رعایت قوانین خاص گرافیک محیطی و زیباسازی شهر را شامل می‌گردد. وقتی صحبت از زیبا سازی شهر می‌کنیم در واقع به دو نکته اشاره کرده‌ایم: یکی ایجاد زیبایی و دیگر حذف و رفع تمام عواملی که موجب بد منظر شدن و نا زیبایی (به اصطلاح ایجاد آلودگی بصری) در شهر می‌شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کریس رونالدو: نمی توانم از این خوشحال تر باشم

عبدالمالکی گفت: بسیاری عقیده دارند که مورد دوم مهم‌تر است، زیرا با تحقق آن عامل اول می‌تواند کارساز باشد. این نیاز به زیبایی جزء ناشناخته‌ترین نیاز‌ها می‌باشد؛ اهمیت این نیاز به حدی است که بعضی افراد با دیدن زشتی‌ها به طریق خاصی بیمار می‌شوند و با قرارگرفتن در محیطی زیبا بهبود می‌یابند.

معاون فرهنگی شهردار کرمانشاه در ادامه با اشاره به اهداف برپایی این کارگاه گفت: جریان سازی و پیشگام شدن در بهره برداری هرچه بهتر و درست‌تر زبان هنر در بیان فرهنگ غنی ایرانی و نمادسازی شهری، تاکید و ضرورت استفاده از ابزار هنر در بیان موضوعات و مسائل مختلف و به تبع رشد کمی و کیفی آثار هنری، تشویق و ایجاد انگیزه برای دانشجویان و هنرمندان، ایجاد ارتباط مستحکم دانشجویان مستعد و هنرمندان ناشناخته با بازار کار و ارگان‌های دولتی، طراحی فضایی زیبا و تفریحی و ایجاد استاندارد‌هایی از عناصر حیاتی جهت ایجاد تاثیر معنی دار در ذهن مردم، احیای فضای عمومی جهت ایجاد پتانسیل‌هایی برای تجربیات عمومی فوق العاده مردم، ترکیبی جذاب از هنر و زندگی گیاهان، جهت ایجاد ارتباط کوچک، اما اساسی بین محیط‌های شهری و طبیعی، ایجاد بستری مناسب برای پیاده سازی خلاقیت و ایجاد انگیزه در هنرمندان و دانشجویان جوان و گمنام از اهداف برگزاری این کارگاه ۳ روزه است.

 • مهلت ثبت نام تا پنجشنبه ۹۹/۱۱/۲۳ است که زمان و مکان کارگاه متعقبا به ثبت نام شدگان اعلام خواهد شد که در خاتمه دوره، “به همراه اهدای حق تالیف و گواهی شرکت در کارگاه نیز صادر می‌شود. “
 •  علاقه‌مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۸۲۳۷۷۶۰۸ تماس حاصل فرمایند.
 • ارتباط با دبیر خانه:
  آدرس: کرمانشاه، چهار راه رودکی، دانشکده فنی و حرفه‌ای مرکز دختران استان کرمانشاه
 • جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از راه‌های زیر با دبیرخانه تماس حاصل فرمایید.
  تلفن مرکز: ۳۴۲۶۶۶۷-۰۸۳ نمابر: ۰۳۸-۳۷۲۴۰۰۶۲
  اینستاگرام:etehadie_graphic_noghteh
  تلگرام:@graphicSpotScienceAssociation
پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
شمار فوتی‌های کرونا در کرمانشاه در آستانه ۱۵۰۰ نفر