افرادی که اقدام به انتشار مطالب غیراخلاقی، مستهجن و توهین به مقدسات می کردند به دام قانون افتادند.  سرهنگ رضا خلیلی نژاد در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع پرونده، شناسایی و دستگیری متهمان به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس فتای این شهرستان قرار گرفت و با انجام اقدامات […]

افرادی که اقدام به انتشار مطالب غیراخلاقی، مستهجن و توهین به مقدسات می کردند به دام قانون افتادند.

 سرهنگ رضا خلیلی نژاد در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع پرونده، شناسایی و دستگیری متهمان به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس فتای این شهرستان قرار گرفت و با انجام اقدامات فنی و تخصصی عاملان انتشار توهین به مقدسات و مطالب غیراخلاقی در شبکه های اجتماعی شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی ۳نفر دستگیر وروانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی انار با اشاره به در دستور کار قراردادن شناسایی سایر عوامل این باند گفت: در تحقیق از متهمان ، ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی بودند که درنهایت با مشاهده ادله و مستندات جمع‌آوری‌شده توسط کارشناسان پلیس فتا به جرم ارتکابی خود اعتراف کرده و از کار خود ابراز پشیمانی کردند.

مجازات تشویش اذهان عمومی

سرهنگ رضاخلیلی نژاد خاطرنشان کرد: طبق ماده ۱۸ قانون جرائم رایانه‌ای هر کس به‌وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابرات اقدام به تشویش اذهان عمومی نماید به حبس و جزای نقدی محکوم می‌شود.

این مقام انتظامی به گردانندگان صفحات مختلف در فضای مجازی گفت: وقتی شخصی به‌عنوان یک فعال وارد عرصه سایبر می‌شود باید سواد رسانه‌ای خود را افزایش دهد و جهت بالا بردن اعضای کانال یا صفحه مجازی خود، منفعت مالی و یا مشهور شدن در جامعه دست به انتشار اخبار کذب و هر نوع مطلب و یا شایعه‌ای نزند.

مشاهده جرائم در فضای مجازی را به کجا اطلاع دهیم؟

سرهنگ رضاخلیلی نژاد در پایان با اشاره به برخورد قاطع پلیس با افرادی که با راه‌اندازی گروه و کانال در فضای مجازی ، اقدام به انتشار انواع مطالب توهین‌آمیز و تشویش اذهان عمومی می‌کنند، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده جرائم مشابه یا سایر جرائم رایانه‌ای در فضای مجازی، موضوع را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir یا به صورت حضوری بامراجعه به پلیس فتای شهرستان انار موضوع را اطلاع‌رسانی کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن با مجرمان برخورد قانونی صورت پذیرد

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
واژگونی تریلی در کمربندی غربی کرمانشاه