به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  جبار تجری گفت:حدود پنج سال پیش بین اهالی یکی از روستا‌های شهرستان دالاهو به دلیل  اختلافات خانوادگی نزاعی رخ می‌دهد که قتل یک زن را به دنبال دارد. او بیان کرد: در این درگیری به دلیل عدم کنترل وضعیت، یکی از اهالی روستا با اسلحه شکاری […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  جبار تجری گفت:حدود پنج سال پیش بین اهالی یکی از روستا‌های شهرستان دالاهو به دلیل  اختلافات خانوادگی نزاعی رخ می‌دهد که قتل یک زن را به دنبال دارد.

او بیان کرد: در این درگیری به دلیل عدم کنترل وضعیت، یکی از اهالی روستا با اسلحه شکاری پران گلوله‌ای شلیک می‌کند که به یکی از زنان روستا اصابت کرده و باعث مجروح شدنش می‌شود و پس از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحت جان خود را از دست می‌دهد.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان کرمانشاه افزود: باتوجه به اینکه اهالی این روستا با هم نسبت فامیلی داشتند و از یک طایفه بودند، قتل این زن نظم و آرامش آن‌ها را به هم ریخته و احساساتشان را جریحه دار کرد.

او تاکید کرد: پرونده این قتل اواخر سال ۱۳۹۴ به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دالاهو می‌رود و پس از طی مراحل قانونی و قضایی و سیر مراحل دادرسی پرونده، در نهایت سه سال بعد به شعبه دو دادگاه کیفری یک استان ارجاع داده می‌شود.

تجری افزود: در این شعبه، حکم قصاص نفس برای قاتل صادر می‌شود، اما با انجام فرجام خواهی، رای صادره در سال ۱۳۹۹ به شعبه چهارم دیوان عالی کشور می‌رود و در آنجا در راستای ماده هشتم قانون شورا‌های حل اختلاف جهت صلح و سازش به شعبه صلحی شورای حل اختلاف شهرستان دالاهو ارجاع می‌شود.

او اضافه کرد: تلاش برای ایجاد صلح و سازش در این پرونده با حمایت رئیس کل دادگستری دالاهو و رئیس شورای حل اختلاف این شهرستان و همراهی و کوشش شبانه روزی معتمدین، ریش سفیدات وسادات بزرگ حیدری که در منطقه صاحب نفوذ و دارای احترام زیادی هستند آغاز شد و خوشبختانه به نتیجه رسید.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
معرفی پنج مورد از واحدهای صنعتی آلاینده استان کرمانشاه بهصندوق ملی محیط زیست

رئیس شورای حل اختلاف استان گفت: سرانجام در آستانه چهل و دومین سالگرد بهار انقلاب اسلامی، جشنی از جنس عفو و گذشت و مهربانی در شهرستان به پا شد تا درس ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی مردمان این مرز و بوم که نسل به نسل از نیکان خویش به ارث برده اند، امروز در مکتب دیگری بنام مکتب صلح و سازش صورت گیرد و رنگ آرامش و صلح به این طایفه بازگردد.

انتهای پیام/ز