به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، محمودرضا مرادی در حاشیه نخستین مرحله واکسیناسیون کادر درمان با اشاره به ورود اولین محموله واکسن اسپوتنیک به استان کرمانشاه گفت: محموله مذکور امروز ۲۱ بهمن ماه وارد استان شده و به صورت همزمان با سراسر کشور واکسیناسیون کرونا در کرمانشاه آغاز شد. او افزود: ۶۱۰ […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، محمودرضا مرادی در حاشیه نخستین مرحله واکسیناسیون کادر درمان با اشاره به ورود اولین محموله واکسن اسپوتنیک به استان کرمانشاه گفت: محموله مذکور امروز ۲۱ بهمن ماه وارد استان شده و به صورت همزمان با سراسر کشور واکسیناسیون کرونا در کرمانشاه آغاز شد.

او افزود: ۶۱۰ دُز واکسن اسپوتنیک برای جلوگیری از ویروس کرونا برای ۳۰۵ نفر به استان کرمانشاه وارد شده که در ۲ مرحله برای هر فرد تزریق می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه در مرحله نخست واکسیناسیون خود او نیز واکسن را دریافت کرده است، گفت: اولین مرحله از تزریق در روز صفر انجام شده و دومین تزریق پس از ۲۱ روز به منظور یادآوری برای سیستم ایمنی بدن انجام می‌شود.

مرادی با اشاره به محدودیت‌های دریافت این واکسن بیان کرد: محدودیت‌های تزریق واکسن اسپوتنیک کرونا برای گروه سنی زیر ۱۸ سال، افراد با علائم تب در ۲ هفته گذشته و یا دارای سابقه شوک آنافیلاکسی یا همان حساسیت شدید است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه تزریق واکسن یکی از راه‌های پیشگیری از ابتلاء به بیماری کرونا است، افزود: پیشگیری از ابتلاء با واکسیناسیون برای این بیماری به صورت ۱۰۰ درصدی قطعی نبوده و در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی حتی با وجود واکسیناسیون سراسری، بیماری ریشه کن نخواهد شد.

انتهای پیام/ز

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
چک پول‌های تقلبی در بازار توزیع نشد