به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آماده سازی ۱۴۶۰ تخت برای درمان بیماران کرونایی در صورت ورود به موج چهارم کرونا خبر داد و گفت: تجهیزات ما برای ورود به این موج بیشتر شده و چنانچه وارد این موج شویم، بیمارستان‌های ما مجهزتر از قبل […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آماده سازی ۱۴۶۰ تخت برای درمان بیماران کرونایی در صورت ورود به موج چهارم کرونا خبر داد و گفت: تجهیزات ما برای ورود به این موج بیشتر شده و چنانچه وارد این موج شویم، بیمارستان‌های ما مجهزتر از قبل آماده پذیرش و درمان بیماران هستند.

 بهمن روشنی  با بیان اینکه بخش‌های درمان بیماران کرونایی در اکثر بیمارستان‌های استان فعال است گفت: امکان تعطیلی کامل این بخش‌ها وجود ندارد، چرا که در برخی موارد بطور مثال یک بیمار کرونایی همزمان مشکلات قلبی دارد و باید به این بیمار در بیمارستان قلب امام علی (ع) رسیدگی شود، بنابراین در تمام بیمارستان‌ها یک بخش هرچند محدود و کوچک به درمان بیماران کرونایی اختصاص داده شده است.

او افزود: یکی از اقدامات خوب استان در درمان بیماران کرونایی که در کشور بی نظیر است، اختصاص ۱۰ درصد ظرفیت بستری هر بیمارستان به بحث درمان بیماران کرونایی بود که این کار موجب شد فشار زیادی به بیمارستان‌ها وارد نشود.

روشنی گفت: اگر تمام بیماران کرونایی در یک بیمارستان تجمیع می‌شدند، به لحاظ تامین اکسیژن و فشار کاری پرسنل بیمارستان، دچار مشکل می‌شدیم، اما با این روش کار درمان بیماران کرونایی میان بیمارستان‌های استان عملا تقسیم شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرماشاه با اشاره به کاهش تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در یک ماه اخیر گفت: طی این مدت بطور معمول ۱۴۰ تا ۱۸۰ تخت استان در اشغال این بیماران بود.

او افزود: در روز‌های اوج موج سوم کرونا تعداد بستری‌های کرونا در استان به حداکثر ۱۲۴۴ نفر رسید و این درحالی بود که ۱۴۶۰ تخت برای این بیماران فراهم کرده بودیم که خوشبختانه تعداد بستری‌ها به این عدد نرسید.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فیلم‌های «یدو» و «رمانتیسم عماد و طوبا» در کرمانشاه اکرانشد

روشنی گفت: هم اکنون این تعداد تخت را آماده داریم و مشکلی در بحث تامین تخت ندارم و امکانات و تجهیزات بیمارستان‌ها هم نسبت به روز‌های موج سوم کرونا تقویت شده است.

او افزود: در حال حاضر دستگاه‌های اکسیژن ساز برای برخی شهرستان‌ها از جمله جوانرود، روانسر، سرپل ذهاب و کنگاور خریداری شده و هم اکنون مشکلی در بحث تامین دستگاه اکسیژن ساز نداریم.

روشنی گفت: امیدواریم مردم همراهی کرده و مانع اوج گیری دوباره کرونا شوند، اما در صورت ورود به موج چهارم آمادگی ما بیشتر شده و تا حدود ۱۴۶۰ تخت هم توان بستری این بیماران در استان مهیا شده است.

انتهای پیام/ز