در روزی که دلار به بالای مرز ۲۵ هزار تومانی رفت، رشد قیمت سکه محدودتر شد. روز سه شنبه، اسکناس آمریکایی معاملات خود را در محدوده ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان آغاز کرد، ولی به سرعت مرز ۲۵ هزار تومانی را فتح کرد و تا محدوده ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان خود را بالا کشید. […]

در روزی که دلار به بالای مرز ۲۵ هزار تومانی رفت، رشد قیمت سکه محدودتر شد. روز سه شنبه، اسکناس آمریکایی معاملات خود را در محدوده ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان آغاز کرد، ولی به سرعت مرز ۲۵ هزار تومانی را فتح کرد و تا محدوده ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان خود را بالا کشید. لحظه ای که بازیگران ارزی در خرید بیشتر دلار تردید کردند، همان زمانی بود که قیمت به نقطه مقاومتی ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومانی برخورد کرد.

امروز اسکناس آمریکایی ۷ دهم درصد را رشد کرد؛ ولی با توجه به صف شکل گرفته در برابر برخی صرافی ها، برخی معامله گران انتظار افزایش قیمت بیشتری را داشتند. دو عامل موجب شده بود که صف های ارزی به شکل مشهودتری در بازار مشاهده شوند. اولین عامل، فاصله بالای هزار تومان بین قیمت صرافی های بانکی و بازار آزاد بود. دومین عامل، تغییر انتظارات ارزی در بین معامله گران خرد، پس از اظهارات اخیر مقامات ایرانی و آمریکایی بود. معامله گران خرد تصور می کنند، رسیدن به یک توافق بین ایران و آمریکا سخت تر شده است؛ به همین دلیل تمایل داشتند بخشی از ریال خود را تبدیل به دلار یا سکه کنند.

سکه محتاط شد

امروز رشد قیمت سکه کندتر شد. در ابتدای روز سه شنبه، فلز گران بهای داخلی تمایلات افزایشی قوی از خود نشان داد، ولی پیش از آنکه به نقطه مقاومتی ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برسد، فروش ها بیشتر شد. سکه در اواسط روز به محدوده ۱۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان رسید؛ از این نقطه، فلز گران بهای داخلی تا محدوده ۱۱ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان پایین رفت. با توجه به برگشت سکه از سقف، رشد این فلز گران بها به حدود ۳ دهم درصد محدود شد. این در حالی بود که فلز گران بهای داخلی در روز دوشنبه بیش از ۵ درصد افزایش قیمت را به ثبت رسانده بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
استقبال خوب سالمندان کرمانشاه از واکسیناسیون کرونا/ دعوتبرای تزریق واکسن تلفنی است

به گفته برخی فعالان، با توجه به رشد سنگین سکه در روز دوشنبه، طبیعی بود که برخی از معامله گران، اقدام به سودگیری در روز سه شنبه کنند. تحلیل گران فنی باور دارند، اگر سکه به بالای محدوده ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بالا برود، موج جدیدی از صعود قیمت خواهد شد. سکه برای قرار گرفتن در موج نزولی باید سطح ۱۱ میلیون و ۴۵۰ هزار تومانی را از دست بدهد.