سرویس کرمانشاه_ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، گفت: کسب نشان‌های ملی و جهانی علاوه بر دادن هویت فرهنگی به هنرمندان، در بعد اقتصادی نیز در راستای برندسازی محصول بسیار تاثیرگذار است. به‌گزارش کردپرس؛ امید قادری در آیین تجلیل از هنرمندان و پیشکسوتان صنایع‌دستی استان کرمانشاه، گفت: در یک سال گذشته شیوع ویروس کرونا […]

کسب نشان های ملی به برندسازی و تقویت اقتصاد صنایع دستی کمک می کند

سرویس کرمانشاه_ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، گفت: کسب نشان‌های ملی و جهانی علاوه بر دادن هویت فرهنگی به هنرمندان، در بعد اقتصادی نیز در راستای برندسازی محصول بسیار تاثیرگذار است.

به‌گزارش کردپرس؛ امید قادری در آیین تجلیل از هنرمندان و پیشکسوتان صنایع‌دستی استان کرمانشاه، گفت: در یک سال گذشته شیوع ویروس کرونا به لحاظ جانی و اقتصادی مشکلات زیادی را در جامعه ایجاد کرد که هنرمندان و صنعتگران استان را نیز دچار مشکلات فراوانی کرد.

او افزود: کرونا شکل جدیدی از تعامل با آسیب‌ها را متوجه صنعتگران استان کرد، که این عزیزان در این سال با تنگناهای بسیاری مواجه شدند.
قادری اظهارداشت: با وجود همه محدودیت‌های اعتباری کارهایی در استان برای حمایت و ارتقاء جایگاه صنایع‌دستی استان شکل گرفت، که از جمله آنها می توان به ثبت ملی شهرهای هرسین و دالاهو به نام گلیم بافی و ساخت ساز تنبور اشاره کرد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، ادامه داد: میزبانی برنامه نشان ملی مرغوبیت کالای صنایع‌دستی و کسب ۱۷ نشان ملی توسط هنرمندان کرمانشاهی که منجر به کسب رتبه برتر استان در غرب کشور شد، از دیگر موفقیت‌های بسیار ارزشمند در حوزه صنایع‌دستی است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فوت ۱۰ کرمانشاهی دیگر طی شبانه روز گذشته/ ۲۰بیمار بدحالکرونایی دراستان بستری هستند