به گزارش خبرنگار فارس از کرمانشاه، قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت عصر امروز در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان کرمانشاه با تبریک دهه فجر اظهار داشت: کشور اکنون در بدترین شرایط تحریم قرار دارد که بسیار ظالمانه است. وی با بیان اینکه قطعآ در شرایط خوبی قرار خواهیم گرفت و […]

به گزارش خبرنگار فارس از کرمانشاه، قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت عصر امروز در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان کرمانشاه با تبریک دهه فجر اظهار داشت: کشور اکنون در بدترین شرایط تحریم قرار دارد که بسیار ظالمانه است.

وی با بیان اینکه قطعآ در شرایط خوبی قرار خواهیم گرفت و آینده درخشان خواهد بود، افزود: اکثریت مشکلاتی که امروز توسط صادرکنندگان مطرح شد در داخل است که باید رفع شود.

قبادی، انتقاد بر توزیع رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی که توسط برخی از صادرکنندگان مطرح شد را وارد ندانست و درخصوص آن گفت: بنده شخصاً مخالف ارز ۴۲۰۰ تومانی هستم، حتی به دولت نامه زدم که ارز را بردارند ولی رأی نیاورد، اما اینکه اختصاص این ارز برای صادرکنندگان مشکل ایجاد می‌کند را نیز قبول ندارم چراکه ۵ میلیارد دلار به کالای اساسی ارز دولتی داده می‌شود که توزیع رانت نیست، ۳ دلار نیز به بخش پزشکی داده می‌شود که این موضوع سد راه صادرات نیست.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه دولت در بحث صادرات تمام تلاش خود را می‌کند تأکید کرد: اکنون تقریباً عمده مشکلات حل شده است و درحال حاضر حل مشکلات ارزی بین کشورها را درحال پیگیری هستیم.

وی با بیان اینکه کشور هیچ گونه محدودیت و مشکلی را در بحث صادرات ایجاد نکرده است افزود: متأسفانه مشکلات منطقه و تحریم هاست که کار را بر صادرکنندگان سخت کرده است.

قبادی با اشاره به مشکلات قیمت گذاری در سیمان بیان کرد: در بحث سیمان ما هیچ گونه قیمت گذاری نداریم بلکه ضوابط گذاشته‌ایم که هرج و مرج نشود و در قیمت گذاری چهار چوب باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
جهانگیری: هر کس در شرایط جنگ اقتصادی از ارز 4200 تومانی سوء استفاده کند به مردم خیانت کرده است

معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت با بیان اینکه در تنظیم بازار حامی تولیدکنندگان هستیم تصریح کرد: از سوی مسؤلین توصیه شده است که مواد خام را کمتر صادر کنیم تا خام فروشی نباشد و به محصول تبدیل شود، لذا در این راستا یکسری قوانین ایجاد می‌شود که مواد خام بیشتر در تولید مصرف شود.

این مسؤل شرایط استان کرمانشاه را خوب ارزیابی کرد و با بیان اینکه ۴۰ درصد صادرات کشور به عراق از کرمانشاه انجام می‌شود در پایان گفت: ان شاء الله وضعیت بهتر نیز خواهد شد و وقتی عملکرد تولیدکنندگان را دیدیم به آنان افتخار کردیم.

انتهای پیام/ح