به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه ، براساس شرایط و ضرورت رعایت دستورهای بهداشتی برنامه‌های روز ۲۲ بهمن در استان کرمانشاه متفاوت از سال‌های گذشته آغاز شد و راهپیمایی مردمی جای خود را به کاروان خودرویی و موتوری داد و خودروهای خانوادگی مزین به پرچم‌های سه رنگ ایران اسلامی است. در این حضور خانوادگی صلابت […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه ، براساس شرایط و ضرورت رعایت دستورهای بهداشتی برنامه‌های روز ۲۲ بهمن در استان کرمانشاه متفاوت از سال‌های گذشته آغاز شد و راهپیمایی مردمی جای خود را به کاروان خودرویی و موتوری داد و خودروهای خانوادگی مزین به پرچم‌های سه رنگ ایران اسلامی است.

در این حضور خانوادگی صلابت و شور انقلابی مردم مرزدار استان کرمانشاه به نمایش گذاشته می‌شود و براساس اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه به پاس ۴۲ سال مقاومت، بصیرت و پیروزی به ۴۲ خودروی خانوادگی که بهترین تزئین را در مراسم جشن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی داشته‌اند جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.

براساس اعلام پلیس راهور کرمانشاه برای مراسم امروز در استان محدودیت‌های ترافیکی در نظر گرفته شده است و محدودیت‌های تردد و توقف خودرو تا پایان مراسم و از مسیر سه‌راهی ۲۲ بهمن تا میدان آزادی در هر دو مسیر رفت و برگشت و از میدان آزادی تا میدان فردوسی در مرکز استان اعمال می‌شود.

در طلیعه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان کرمانشاه بیش از هشت هزار برنامه متنوع متناسب با شرایط امروز کشور برگزار شد که در تمام برنامه‌ها موضوع گام دوم انقلاب و شعار جهش تولید مورد توجه قرار داشت و یکی دیگر از ویژگی‌های جشن‌های انقلاب امسال مسجد محور و محله محور بودن برنامه‌های دهه فجر بود.

برگزاری رزمایش کمک مؤمنانه توسط سپاه، ویژه برنامه‌های تبیین گام دوم انقلاب اسلامی، جهش تولید، الگوسازی سبک زندگی شهید قاسم سلیمانی و افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های توسعه از جمله برنامه‌های دهه فجر امسال بود.

مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی، امنیت و اقتدار است

امام جمعه ثلاث‌باباجانی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه ، با تبریک طلیعه  چهل و  دومین  سالکرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی از گذشته‌ تاکنون در تلاش بوده‌اند تا با نفود میان اقوام و مذاهب ایران اسلامی بین مذاهب تشیع و تسنن اختلاف انداخته و سیاست‌های سلطه‌گرانه خود را پیاده کنند اما با استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران و با رهنمودهای امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری پیوند میان مذاهب و اقوام ایرانی بسیار قوی شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
توضیح سازمان برنامه درباره مخفی‌کاری دولت در بودجه۱۴۰۰

ماموستا احمدشیخی با اینکه وظیفه تمام افراد جامعه قدردانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی، حفظ آرمان‌های امام راحل و شهدا و توجه به منویات مقام معظم رهبری است گفت: اگر رهبری مقتدر و وحدت ملت شریف و ولایت‌مدار ایران نبود این نظام دچار مشکل شده و مانند بعضی از کشورهای منطقه گرفتار هرج‌ومرج دینی و قومیتی می‌شد.

وی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را امنیت و اقتدار در منطقه دانست و افزود: ارزش این نعمت با مقایسه وضعیت امروز ایران اسلامی با برخی از کشورهای منطقه و حتی کشورهای غربی همچون آمریکا که روزانه درگیر ناامنی است بیشتر می‌شود.

شیخی با اشاره به دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی در مناطق قومی و مرزی استان گفت: انقلاب اسلامی ما با رهبری امام خمینی(ره) به‌خواست تمام اقشار جامعه ایران بود و فقط برای شخص یا مذهب خاصی نبود و ملت ایران وقتی دیدند اسلام و دستورات آن در خطر و دین خدا در حال منزوی شدن است با تمام وجود در مقابل ظلم و ستم طاغوتیان ایستادگی کردند.

وی با بیان اینکه جامعه جهانی باید بداند تا روزی که اسلام و قرآن در دست ما است و برای احیای ارزش‌های دینی و اجتماعی تلاش می‌کنیم توان گرفتن انقلاب و نظام اسلامی از ما را ندارند بیان کرد: ما در طول این چهل سال فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده‌ایم اما به ‌یاری خدا، تدابیر امام راحل(ره)، رهنمودهای مقام معظم رهبری و خون شهدا تمام این مشکلات را پشت سر گذاشتیم.

امام جمعه ثلاث باباجانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران عدالت را برای مردم به‌ارمفان آورده است افزود: در مسائل دینی، مذهبی، فرهنگی و توسعه اماکن مذهبی خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی برای اهل سنت با تمام مناطق کشور و اهل تشیع برابر است.

وی با اشاره به اینکه با وجود ترور نیروهای مردمی و انقلابی توسط منافقان در اوایل پیروزی انقلاب، راه‌اندازی جنگ هشت ساله دفاع مقدس، فتنه ۸۸ و صدها فرازونشیب‌ دیگر نظام اسلامی ایران تاکنون ایستاده و مقاومت کرده است گفت: اگرچه مردم با مشکلات معیشتی مواجه‌اند اما همواره صبر و تحمل داشته و برای حفظ نظام و کشور، اجازه هیچ‌گونه سوءاستفاده‌ای را به دشمنان نمی‌دهند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پرونده فرزاد حاتمی در پرسپولیس بسته شد

شیخی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نه تنها در ظاهر معادلات را تغییر داد، بلکه باعث شد که دین زنده شود و سکولاریسم عملا از جامعه ایرانی رخت بست بیان کرد: تحقق پیروزی انقلاب اسلامی در آن برهه خاص از زمان که رژیم پهلوی حامیان بسیاری داشت، از سوی هر سیاستمداری امری به دور از ذهن بود.

وی با اشاره به اینکه رهبری و شخصیت ویژه و منحصربفرد امام خمینی(ره) باعث شد که تمامی معادلات سیاستمداران و اندیشمندان آن روزگار به چالش کشیده شود، زیرا امام خمینی (ره) با وجود فشارهای بی‌سابقه رژیم، دست از مبارزه برنداشتند و سرانجام توانستند به هدف والای خویش که همان زنده کردن اسلام بود دست یابند عنوان کرد:  خدمات و دستاوردهای عمرانی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی نظام نسبت به قبل از انقلاب اسلامی قابل وصف نیست و باید این دستاوردها برای جوانان تبیین شود.

امام جمعه ثلاث‌باباجانی با اشاره به اینکه در دوران نظام شاهنشاهی نیروهای نظامی، نمایندگان مجلس، بانوان و دیگر اقشار جامعه به هیچ‌وجه از خود شخصیت و هویت اسلامی نداشتند و هه این اشخاص و نهادها تحت سیطره فرهنگ و اوامر حکومت‌های استعمارگر غربی بودند گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی تمام اقشار و نهادهای جامعه شخصیت و هویت مستقل خود را به دست آوردند و این‌ها همه به برکت وجود انقلاب اسلامی است.

حضور و بصیرت ملت ایران، انقلاب اسلامی را در دنیا بیمه کرد

 نماینده مردم شهرستان سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و با اراده پولادین و حضور منسجم و عاشورایى ملت بزرگ و همیشه زنده‌ ایران اسلامی با شباهت به معجزه به پیروزی رسید و آتش فتنه دشمنان  را خاموش ساخت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
درخشش طارمی و قایدی از دید مردم بوشهر + فیلم

حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا گفت: ۲۲ بهمن ‌ماه روز تجلی عشق به ولایت فقیه و پیروزی حق بر باطل بود و روزی که پرده‌ها کنار رفت و مردم با حضور خود در صحنه، از امام و انقلاب و رهبری با تمام وجود دفاع کردند.

وی افزود: ایام یوم‌الله دهه فجر در واقع روزهایی بود که مردم یکپارچه فریاد زدند که نظام اسلامی و ولایت را می‌خواهیم و در مقابل دشمنان نظام با تمام قوا ایستادگی خواهیم کرد.

حسینی‌کیا با بیان اینکه حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال که متفاوت از سال گذشته و به دو صورت مجازی و خودروی خانوادگی برگزار می‌شود عامل تقویت نظام است بیان کرد: امروز حضور و مردم و اقتدار نظام در منطقه به گونه‌ای با اهمیت است که همه حساب دستشان است.

وی با اشاره به اینکه دشمن همواره دنبال ایجاد مشکلات داخلی برای کشور است و اینکه استکبار جهانی تمرکز خود بر ایران اسلامی گذاشته نشان‌دهنده اقتدار ماست بیان کرد: زمانی که دور تا دور کشورمان را آتش فرا گرفته بود، مدیریت مقام معظم رهبری و حضور پرصلابت مردم و به ویژه نیروهای مسلح و حضور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی موجب شد نام ایران در منطقه با آرامش و آسایش همراه باشد.

 نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در رابطه با دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی می‌توان به خدمات عمرانی و محرومیت‌زدایی که در طول این ۴۲ سال بعد از پیروزی انقلاب به مردم عرضه شده اشاره کرد، گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مردم گرفتار کوهی از مشکلات بودند و توانایی بیان مشکلات نیز نداشتند.

وی با اشاره به اینکه اکثر روستاهای ایران بعد از انقلاب از امتیاز خدماتی از قبیل برق، آب و گاز برخوردار شدند افزود: جایگاه ایران در عرصه بین‌المللی در دوران نظام شاهنشاهی ایران در میان قدرت‌های بزرگ بسیار  ذلیلانه بود و قدرت‌های بزرگ ایران را مستعمره خود می‌دانستند اما ایران بعد از انقلاب در عرصه بین‌المللی جایگاه منحصربفردی دارد و نقش امام خامنه‌ای در تصمیم‌گیری‌های مهم جهان مورد تأیید همه سیاستمداران و دولتمردان جهانی است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تشکیل شبکه بچه‌های مسجد در فضای مجازی

حسینی‌کیا با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همه کشورهای دنیا فهمیدند که یک قطب بزرگ جهان ایران اسلامی است که می‌تواند در تصمیم گیری‌های مهم جهان نقش بی‌بدیل داشته باشد عنوان کرد: یکی از دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی ترویج گفتمان انقلاب اسلامی در تمام دنیا است و این موضوع نشان داد که مانند همان حرکت سیدالشهداء در صحرای کربلا می‌توان با دستان خالی از تجهیزات در برابر مستکبران دنیا با ایمان و شجاعت ایستاد.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی دستورات و رهنمودهای امام خامنه‌ای را بزرگان و سیاستمداران جهان تحلیل و تفسیر می‌کنند و دنیا فهمیده که یک قطب بزرگ دنیا در عرصه بین‌المللی ایران اسلامی است که تمام معادلات دشمنان را در منطقه به هم ریخته است گفت: در شرایطی که تمامی کشورهای اطراف و همسایه ایران در شرایط جنگی و بحرانی به سر می‌بردند ایران در سایه ولایت و تدبیر امام خامنه‌ای در امنیت کامل به سر می‌برد.

 نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از ویژگی‌های رهبر معظم انقلاب می‌توان به دشمن‌شناسی قوی ایشان، توکل و اعتماد واقعی به خداوند، تکیه بر جوانان انقلابی اشاره کرد که سخنان راهبردی و کلیدی امام خامنه‌ای در همه موارد می‌تواند راهگشای مشکلات نظام اسلامی باشد و امروزه همه دنیا انقلاب اسلامی را با نام امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای می‌شناسند.

 وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی پویا و بالنده است و امنیت کنونی ایران زبانزد خاص و عام است زیرا این انقلاب با عنایت ویژه خداوند به پیش می‌رود عنوان کرد: جوانان متدین انقلابی امروز توانستند موشک‌هایی بسازند که لرزه بر اندام دشمن انداخته و این نشان‌دهنده قدرت بی‌بدیل ایران در عرصه نظامی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است به طور مثال اکنون در بین تمام کشورهای پیشرفته دنیا، ایران اسلامی یکی از کشورهایی است که توانسته واکسن کرونا تولید کند و اینها همه از خدمات شایان انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/۸۳۱/ ز