معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گوید سهم مرز‌های استان کرمانشاه از صادرات کشور ۴۰درصد است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه؛ دکتر قبادی؛ معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه از لحاظ ویژگی‌های جغرافیایی و منطقه‌ای در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و […]

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گوید سهم مرز‌های استان کرمانشاه از صادرات کشور ۴۰درصد است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه؛ دکتر قبادی؛ معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم تجلیل ازسهم مرزهای استان  40 درصد از صادرات کشور صادرکنندگان برتر استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه از لحاظ ویژگی‌های جغرافیایی و منطقه‌ای در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوبی برای توسعه دارد.

قبادی در ادامه تصریح کرد: دولت همه تلاش خود را در جهت تسهیل صادرات انجام می‌دهد به‌ طوری که در این خصوص دست صادرکنندگان را در بازگرداندن ارز به کشور باز گذاشته و به طریق ممکن بتوانند تعهدات ارزی خود را انجام دهند.

 

معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت تصریح کرد: کالا‌هایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور واردشده، صادرات آن ممنوع است، زیرا این کالا‌ها برای تنظیم بازار داخلی است.

دارابی؛ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این مراسم بابیان این مطلب که از ابتدای سال تاکنون ۴۵۰۰میلیارد تومان پروژه صنعتی و معدنی افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است افزود: بر اساس اهداف تعیین‌شده برای سازمان‌های استانی و نیز در چارچوب و حول محور جهش تولید و اقتصاد مقاومتی بر روی چند محور اصلی تکیه کردیم که از عمده این محور‌ها بهبود فضای کسب‌وکار، راه‌اندازی پنجره واحد، اعطای مشوق‌های معنی‌دار در حوزه زیرساخت‌ها و اختصاص کمک‌های فنی و اعتباری و تمرکز برجذب و جلب سرمایه‌گذاری خارجی می‌توان اشاره کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در ادامه تصریح کرد: در سال۹۸، ۱۱۰میلیون یورو سرمایه‌گذاری خارجی در استان جذب شده و براین اساس رتبه سوم کشور را کسب نمودیم و امسال نیز از ابتدای سال تاکنون ۹۲.۵میلیون یورو در منطقه اورامانات جذب‌شده که رتبه چهارم کشور را به دست آوردیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
سالانه 500 میلیارد تومان برای "درمان" مردم کرمانشاه هزینهمی‌کنیم

دارابی در پایان یادآور شد: از ابتدای سال تا کنون، ۹۹جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزارشده است که نتیجه آن ۴۹پروژه صنعتی و معدنی راکد به چرخه کار و فعالیت بازگشته‌اند.

در پایان این مراسم از صادرکنندگان نمونه استان تجلیل به عمل آمد.