در خبرها آمده بود که برای نجات مردی که با سیانور (سیانید) خودکشی کرده بود پزشک اورژانس بیمارستان افضلی پور کرمان دستور داد ۵ هزار آمپول B12 به وی تزریق شود و برای تزریق این تعداد آمپول از دو پرستار به صورت همزمان استفاده شد و بیمار که اقدام به خودکشی کرده بود از مرگ […]

در خبرها آمده بود که برای نجات مردی که با سیانور (سیانید) خودکشی کرده بود پزشک اورژانس بیمارستان افضلی پور کرمان دستور داد ۵ هزار آمپول B12 به وی تزریق شود و برای تزریق این تعداد آمپول از دو پرستار به صورت همزمان استفاده شد و بیمار که اقدام به خودکشی کرده بود از مرگ حتمی نجات یافت.

این اتفاق روز گذشته (سه شنبه ۲۱ بهمن ۹۹) روی داده است. ویتامینB12 (هیدروکسی کوبالامین) یک نوع آنتی دوت برای سیانید است که با سم باند (متحد) شده و باعث خروج سم از بدن می شود.

آمار عجیب تزریق آمپول به یک بیمار !!

حال سوال این است که اگر این خبر درست باشد این تعداد آمپولB12 در اورژانس بیمارستان واقعا موجود بوده و اینکه اگرتزریق این تعداد آمپول بخواهد به صورت استاندارد به بدن کسی تزریق شود چقدر زمان می برد و حجم زیاد مایعی که وارد بدن بیمار شده و از این قبیل نکات مبهم دیگر سوالاتی است که به نظر می آید یا خبر اصلا درست نیست و اشتباه است و یا در تعداد و میزان آمپول های تزریقی ارقام به درستی اعلام نشده است که رکنا آن را فعلا تایید یا تکذیب نمی کند و پیگیر صحت و سقم این خبر است.

 

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مردم در اولین فرصت واکسن بزنند