در نخستین روز مسابقات پارادوومیدانی جایزه بزرگ در فزاع امارات، در بخش معلولان و در ماده پرتاب نیزه کلاس ۵۳/۵۴، حامد امیری با ثبت رکورد ۳۰.۹۶ متر در جایگاه نخست قرار گرفت و ورزشکارانی از یونان و اسلواکی به ترتیب دوم و سوم شدند. در ماده پرتاب دیسک کلاس ۵۱/۵۲/۵۳ نیز رشید مسجدی با ثبت […]

در نخستین روز مسابقات پارادوومیدانی جایزه بزرگ در فزاع امارات، در بخش معلولان و در ماده پرتاب نیزه کلاس ۵۳/۵۴، حامد امیری با ثبت رکورد ۳۰.۹۶ متر در جایگاه نخست قرار گرفت و ورزشکارانی از یونان و اسلواکی به ترتیب دوم و سوم شدند. در ماده پرتاب دیسک کلاس ۵۱/۵۲/۵۳ نیز رشید مسجدی با ثبت رکورد ۱۶.۳۵ ‌متر در جایگاه پنجم ایستاد.

در بخش نابینایان و کم بینایان، وحید علی نجیمی در دوی ۱۰۰ متر کلاس B3 توانست با رکورد ۱۱.۱۶ ثانیه به مدال برنز برسد. همچنین در پرتاب وزنه کلاس B2 سامان پاکباز با رکورد ۱۴.۹۶ متر به مقام نایب قهرمانی رسید.

با تصمیم برگزار کنندگان این دوره از مسابقات به منظور حفظ سلامتی ورزشکاران و نیز شرایط خاص بیماری کرونا، توزیع مدال نفرات برتر به صورت مجازی صورت می‌گیرد و مدال‌ها به سرپرستان تیم‌ها در هتل تحویل داده می‌شود.

همچنین سهمیه‌های کسب شده توسط ورزشکاران برای پارالمپیک توکیو، در پایان مسابقات به کمیته ملی پارالمپیک هر کشوری اعلام خواهد شد.

مسابقات پارادوومیدانی جایزه بزرگ ۲۰۲۱ با حضور ۶۰۲ ورزشکار از ۵۴ کشور به مدت چهار روز در کشور امارات برگزار می‌شود.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
چگونگی واگذاری زمین به خانوارهای دارای سه فرزند