فرزین معتمدی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اعلام حادثه روز چهارشنبه ۲۲ بهمن مبنی بر گرفتار شدن چهار کوهنورد در ارتفاعات قله پرآو، اظهار کرد: در این حادثه حال یکی از کوهنوردان بدخیم گزارش شده بود. وی افزود: پس از دریافت گزارش بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال […]

فرزین معتمدی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اعلام حادثه روز چهارشنبه ۲۲ بهمن مبنی بر گرفتار شدن چهار کوهنورد در ارتفاعات قله پرآو، اظهار کرد: در این حادثه حال یکی از کوهنوردان بدخیم گزارش شده بود.

وی افزود: پس از دریافت گزارش بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر بیستون به همراه بالگرد اورژانس به محل اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه تصریح کرد: روز چهارشنبه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱۳ به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی در پی بارش سنگین برف امکان پرواز بالگرد و پیگیری عملیات هوایی امکان پذیر نبوده است.

معتمدی با بیان اینکه تیم امدادی بیستون و واکنش سریع استان کرمانشاه عملیات جست و جو و نجات را به صورت زمینی آغاز کردند، گفت: پس از ۶ ساعت جست و جو ۲ نفر از کوهنوردان پیدا شده و آن‌ها را در دامنه کوه به خانواده‌هایشان تحویل دادند.

وی ادامه داد: در ساعت چهار بامداد امروز پنج شنبه ۲۳ بهمن، پس از ۶ ساعت عملیات جستجوی شبانه ۲ کوهنورد دیگر توسط تیم واکنش سریع استان کرمانشاه نجات پیدا کرده و به خانواده‌هایشان تحویل داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از رخ دادن چنین حادثه‌هایی، تمامی کوهنوردان باید در انتخاب درست مسیر کوهپایه و در نظر گرفتن شرایط جوی برای صعود به قله‌ها و مسیرهای پر خطر اهتمام ورزند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تاکید بر سرعت بخشیدن به اجرای طرح‌های نیمه تمام تا پایاندولت