فر نیوز // به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ «هوشنگ بازوند» در جلسه ستاد استانی مدیریت و مبارزه با کرونا که امروز (۲۹آذر) در سالن شهدای دولت برگزار شد؛ ضمن تبریک فرارسیدن ولادت حضرت زینب کبری (س) و‌ روز پرستار اظهار داشت: به پاس زحمات خالصانه پرستاران ایثارگر و مدافعان سلامت برای حفظ جان […]

فر نیوز // به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ «هوشنگ بازوند» در جلسه ستاد استانی مدیریت و مبارزه با کرونا که امروز (۲۹آذر) در سالن شهدای دولت برگزار شد؛ ضمن تبریک فرارسیدن ولادت حضرت زینب کبری (س) و‌ روز پرستار اظهار داشت: به پاس زحمات خالصانه پرستاران ایثارگر و مدافعان سلامت برای حفظ جان مردم، امسال درهمزمانی شب یلدا و روز پرستاراز برگزاری دورهمی های کوچک، شب نشینی های خانوادگی خودداری کنیم.

 وی افزود: در دهه ماه گذشته شاهد از خودگذشتگی و ایثار پرستاران هستیم، پرستارانی که درراه حفاظت و صیانت از سلامت مردم شهید شدند و ایثار و جانفشانی کردند.

 بازوند ادامه داد: همزمانی شب چله و روز پرستار یک پیام دارد و هر شخصی اعتقاد دارد که باید تلاش های خالصانه پرستاران را قدربدانیم باید در این شب دورهمی را حذف کند.

 مقام ارشد استان با اشاره به روند روند تعداد مبتلایان و فوتی ها کاهشی در استان، خاطرنشان ساخت: همدلی و همراهی مردم و مسوولین، اصناف، بازاریان، نهادهای نظامی، بازرسی و مدیران با تلاش شبانه روزی کادر بهداشت و درمان سبب شد از وضعیت بحرانی خارج شویم اما تداوم این روند نیازمند جدیت، اهتمام و مشارکت بیشتر مردم در رعایت توصیه های بهداشتی است.

استاندار کرمانشاه از تمامی اعضای ستاد استانی و شهرستانی، فرمانداران، مردم شریف استان و همه دست اندرکاران بازار و اصناف تقدیر کرد و بیان داشت: امروز خیلی از بازاریان به صورت خودجوش اعلام کرده اند که برای حفظ سلامت مردم از ساعت ۱۷ مغازه ها را تعطیل می کنند و این کار ارزشمندی است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
"کرونای انگلیسی" در کرمانشاه دست به‌کار شد

وی اجرای طرح شهید سلیمانی را در استان کرمانشاه که عنوان پایلوت کشوری بسیار مطلوب بود و یقیناً این طرح به دلیل اینکه حاج قاسم سلیمانی نماد ملی و همدلی بود، نماد و الگویی شد که از معاون سیاسی و همکاران ایشان نیز صمیمانه تشکر می کنم.

استاندار کرمانشاه به مشکلات باشگاه های ورزشی به دلیل تعطیلی های مستمر اشاره کرد و گفت: با توجه به مصوبات ابلاغی امکان دریافت تسهیلات حمایتی از ۸۰ تا ۹۶۰ میلیون تومان بر اساس ابعاد و نوع فعالیت برای باشگاه های ورزشی فراهم شده است که با نرخ ۱۲ درصد، تنفس ۶ ماهه و بازپرداخت ۲۴ ماهه پرداخت می شود و مدیرکل ورزش و جوانان موظف است سریعاً نسبت به تسیهل امور برای ثبت نام نمایندگان باشگاه ها اقدام کند.

بازوند از پیگیری امور و مشکلات تالارداران نیز خبر داد و گفت: متاسفانه به دلیل مدت زمان طولانی تعطیلات ناشی از شیوع کرونا متحمل خسارات سنگینی شدند ولی با صبوری در جلسات مشکلات را بیان کردند و تمام تلاش خود را برای حمایت از این صنف انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به جای ماهانه ۱۰۰ هزار تومان به هر فرد ۱۲۰ هزار تومان پرداخت می شود.

استاندار کرمانشاه گفت: محدودیت های جدیدی نیز برای جلوگیری از شیوع کرونا در روزهای شنبه و یکشنبه در نظرگرفته شده است و بر این اساس کسبه از ساعت ۱۸ تعطیل خواهند بود و تردد نیز از ساعت ۲۰ ممنوع است.

بازوند در خصوص فعالیت مدارس در صورت تغییر وضعیت برخی شهرستانها اظهار کرد: تا ۱۵ روز آینده ستاد ملی بعد از بررسی شرایط فعالیت مدارس را نیز اعلام خواهد کرد. 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افزایش ۴۵درصدی حمل و نقل کالا در استان کرمانشاه