شیخ دیاباته مهاجم اهل مالی استقلال که فصل گذشته به همراه آندره آ استراماچونی به تهران آمد تا پیراهن آبی پوشان را بر تن کند، یکی از مهم ترین مهره های تیمش در فصل گذشته بود که با به ثمر رساندن ۱۵ گل، عنوان آقای گلی لیگ برتر را از آن خودش کرد. او با […]

شیخ دیاباته مهاجم اهل مالی استقلال که فصل گذشته به همراه آندره آ استراماچونی به تهران آمد تا پیراهن آبی پوشان را بر تن کند، یکی از مهم ترین مهره های تیمش در فصل گذشته بود که با به ثمر رساندن ۱۵ گل، عنوان آقای گلی لیگ برتر را از آن خودش کرد.

او با وجود مصدومیت های فراوانی که در فصل گذشته داشت، طی ۲۹ بازی، ۱۹ گل برای تیمش در تمامی رقابت ها به ثمر رساند و ۴ پاس گل نیز داد که البته دیاباته در تعداد زیادی از این بازی ها، تنها برای دقایقی به میدان رفته بود تا این آمار درخشان نشان از تأثیرگذاری بالای دیاباته داشته باشد.

اما مصدومیت های دیاباته در نیم فصل نخست لیگ بیستم، بیش از سال قبل بود و او بسیاری از دیدارهای تیمش را از دست داد. دیاباته در این فصل در بازی مقابل مس رفسنجان به جای فرشید باقری به میدان رفت و ۲۱ دقیقه برای تیمش بازی کرد. او در سه دیدار مقابل ماشین سازی، آلومینیوم اراک و پرسپولیس، همواره به جای سیداحمد موسوی وارد زمین شد.

او در برابر ماشین سازی ۳۱ دقیقه، مقابل آلومینیوم ۲۱ دقیقه و در دربی نیز نیمه دوم و ۴۵ دقیقه برای استقلال بازی کرد و در دو دیدار مقابل تراکتور و سایپا ۹۰ دقیقه کامل را در ترکیب تیمش حضور داشت. بدین ترتیب، تعداد دقایق حضور دیاباته با لباس استقلال در نیم فصل اول، ۲۹۸ دقیقه بوده است.

از آنجایی که آقای گل لیگ گذشته در دیدار شنبه مقابل سپاهان نیز حضور ندارد، او از مجموع ۱۳۵۰ دقیقه حاصل از ۱۵ بازی نیم فصل اول، تنها ۲۹۸ دقیقه برای تیم فکری به میدان رفته است. مجموع دقایق حضور دیاباته، با ۳ دیدار کامل ۹۰ دقیقه ای به علاوه ۲۸ دقیقه دیگر برابری می کند. به عبارت ساده تر، دیاباته ۱۱ بازی کامل به علاوه ۶۲ دقیقه از بازی دوازدهم نیم فصل نخست را از دست داده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
امام جمعه کرمانشاه: فرمایش مقام معظم رهبری، ملاک عمل دولت دربرجام است

آمار حضور دیاباته در ترکیب استقلال به هیچ وجه راضی کننده نیست. بازیکنی که مدیران تیم برای حفظ او، دست به هر کاری زدند و اخیرا نیز معوقات حقوق او را پرداخت کردند اما این بازیکن بیش از آنکه درون زمین برای استقلال بازی کند، مشغول کارهای درمانی اش در کلینیک های پزشکی بوده است.

قطعا دیاباته یکی از بهترین بازیکنان خارجی است که طی سالهای اخیر لباس استقلال را بر تن کرده است اما باید کادرپزشکی آبی پوشان و فکری به همراه دستیارانش برای این مصدومیت های طولانی و عذاب آور دیاباته نیز چاره ای بیندیشند.

بازیکنی که حضورش در زمین، زهر خط حمله استقلال را دوچندان می کند و در بازی های حساس بخصوص لیگ قهرمانان آسیا که تیم فکری با حریفان قدرتمندی روبرو خواهد شد، می تواند عصای دست آبی پوشان باشد. از این رو این مهاجم بلندقامت نباید با هر تمرین سخت یا برخوردی دچار مصدومیت های طولانی شود و کادرپزشکی باید علت مصدومیت های طولانی این بازیکن را تشریح کنند.