به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه ، زلزله‌ای به بزرگی ۴.۹ ریشتر قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه لرزاند که این زلزله در سراسر استان کرمانشاه احساس شد. مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد، این زلزله ساعت یک و ۴۰دقیقه و ۳۵ثانیه بامداد جمعه ثبت شده است. این زمین لرزه در […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه ، زلزله‌ای به بزرگی ۴.۹ ریشتر قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه لرزاند که این زلزله در سراسر استان کرمانشاه احساس شد. مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد، این زلزله ساعت یک و ۴۰دقیقه و ۳۵ثانیه بامداد جمعه ثبت شده است. این زمین لرزه در عمق هشت کیلومتری و در ۳۴کیلومتری قصرشیرین و ۵۲ کیلومتری از گله و ۵۹کیلومتری سرپل ذهاب به وقوع پیوسته است.

زلزله غرب کرمانشاه خسارتی نداشت

سرپرست مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اعلام کرد: از آنجا که واحدهای مسکونی شهرستان‌های غربی استان کرمانشاه بعد از زلزله ٧.٣ ریشتری ٢١ آبان ٩۶ بازسازی شده، خوشبختانه زلزله بامداد امروز خساراتی به واحدهای مسکونی مردم وارد نکرده است

کانون زلزله عراق بود

فرماندار قصرشیرین نیز گفت: کانون این زلزله کشور عراق بوده است و تا کنون خسارتی بر اثر این زلزله در شهرستان قصرشیرین گزارش نشده است.

تاتار افزود: با این وجود تیم‌های ارزیاب به مناطق مختلف شهرستان اعزام شده اند و نیرو‌های هلال احمر نیز در آماده باش هستند.

زلزله مصدومی نداشت

سخنگوی اورژانس کشور اعلام کرد: بر اثر وقوع زمین‌لرزه‌، چهار تیم ارزیاب به محل حادثه اعزام شده است و ‌تا این لحظه مصدومیت یا فوت افراد گزارش نشده است.

براساس اعلام مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران گزارش مقدماتی این زلزله به این شرح است:

 بزرگی: ۴.۹
 محل وقوع: عراق – حوالی قصر شیرین(کرمانشاه)
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ ۰۱:۴۰:۳۵
طول جغرافیایی: ۴۵.۲۹
عرض جغرافیایی: ۳۴.۷۱
عمق زمین‌لرزه: ۸ کیلومتر

 نزدیک‌ترین شهرها:
۳۴ کیلومتری قصرشیرین (کرمانشاه)
۵۲ کیلومتری ازگله (کرمانشاه)
۵۹ کیلومتری سرپل‌ذهاب (کرمانشاه)
     
 نزدیکترین مراکز استان:
۱۵۸ کیلومتری ایلام
۱۶۹ کیلومتری سنندج

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
رقابت‌های سیاسی نباید مانع انعکاس اقدامات خوب دولتشود

انتهای پیام/۸۳۱/ش