به گزارش خبرنگار مهر، ماموستا ملأ عبدالرحمن مرادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که با حضور در مسجد جامع شافعی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: هدایت یافتن بر صراط مستقیم بزرگترین نعمتی است که خداوند متعال به بندگان خود عطا کرده است. وی با بیان اینکه بسیاری از مردم به دلیل اینکه طالب هدایت […]

به گزارش خبرنگار مهر، ماموستا ملأ عبدالرحمن مرادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که با حضور در مسجد جامع شافعی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: هدایت یافتن بر صراط مستقیم بزرگترین نعمتی است که خداوند متعال به بندگان خود عطا کرده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از مردم به دلیل اینکه طالب هدایت نیستند از این نعمت الهی محروم هستند، افزود: هدایت الهی اسباب و نشانه‌هایی داشته که هر شخص و یا گروهی این اسباب را کسب کند هدایت می‌شود، از بزرگترین اسباب هدایت می‌توان توجه به کتاب خداوند، گوش دادن به تلاوت آیات قرآن و عمل به احکام و آداب آن را نام برد.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه به سوره محمد آیه ۲۴ مبنی بر اینکه خداوند کسانی را که در کلام او تدبیر نمی‌کنند مورد مذمت قرار می‌دهد تاکید کرد و گفت: قرآن از بزرگترین اسباب هدایت، شفا و رحمت بوده و هر کس به این مسیر الهی توجه نکند خداوند او را هدایت نخواهد کرد.

وی ادامه داد: یکی از اسباب هدایت بزرگ داشتن سنت نبوی است که پیامبر اکرم (ص)، اعمال، اقوال و تقریرات ایشان همان کلام الهی بوده که الگو گرفتن از آن ذات مبارک، سبب هدایت می‌شود.

شک در دین خطرناک‌تر از جنگ مستقیم با کفار است

مرادی با بیان اینکه کثرت ذکر خداوند و دعا و تقرب جستن به درگاه خداوند به دلیل انجام واجبات و نوافل از اسباب هدایت است، گفت: پلیدی درون سبب گریزان شدن بعضی از مردم از خدا و عدم تمایل به آخرت می‌شود، بنابراین بیماری شبه و الحاد دردی است که بیشتر جوانان در خصوص خدا، دین، قرآن، رسول خدا و معجزات به آن دچار شده که از جنگ مستقیم کفار بر پیکره امت اسلامی خطرناک‌تر بوده که می‌توان از آن به عنوان جنگ نرم نام برد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
جلوگیری از بیماری با خوردن یک سیب در روز

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه افزود: از عوامل دوری از هدایت الهی می‌توان به شهوت‌رانی، شهوت‌پرستی و بی‌ناموسی و آنچه نفس و شیطان از جمله مصرف مشروبات، زنا، قتل، غارت، غفلت و ظلم دستور می‌دهد اشاره کرد.

وی با اشاره به شروع تزریق واکسن کرونا به کادر درمان گفت: با ورود اولین محموله واکسن کرونا به استان کرمانشاه، تزریق این واکسن برای کادر درمان بخش ویژه بیماران کرونایی شروع شده است، زیرا که کادر درمان در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار داشته و در حال حاضر در اولویت تزریق واکسن قرار دارند.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه به راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره و بیان کرد: از مردم انقلابی که در روز ۲۲ بهمن با خودرو و موتور انزجار خود را از استکبار و استبداد جهانی اعلام کرده و راهپیمایی را به نحو احسن انجام داده‌اند باید تقدیر و تشکر کرد.