به گزارش خبرنگار مهر، حضرت آیت الله علما ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه با تشکر از حضور مردم همیشه در صحنه کرمانشاه در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، اظهار کرد: شرکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت خودرویی و موتوری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی حقیقتاً با ارزش بود زیرا این حرکت دفاع و […]

به گزارش خبرنگار مهر، حضرت آیت الله علما ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه با تشکر از حضور مردم همیشه در صحنه کرمانشاه در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، اظهار کرد: شرکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت خودرویی و موتوری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی حقیقتاً با ارزش بود زیرا این حرکت دفاع و پشتیبانی از انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن می‌فرماید از حدود و مرزهای تعیین شده خارج نشوید، افزود: یکی از وظایف مهم همه مسلمانان رعایت حدود الهی است زیرا زندگی دارای قوانینی است تا ما انسان‌ها طغیان نکنیم و سعادتمند شویم.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: امام خمینی (ره) وقتی تبعید شد و سختی‌ها را تحمل می‌کردند فقط یک جمله داشتند و آن دفاع از حدود الهی بود و ۱۲ الی ۲۲ بهمن برای حفظ مرزهای اسلام بود.

علما خاطر نشان کرد: وقتی امام حسین (ع) به سمت کربلا حرکت کردند، فرمودند: من خانواده‌ام را برای امر به معروف و نهی از منکر به خطر می‌اندازم تا اسلام حفظ شود.

وی با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارکنان نیرو هوایی، گفت: نیروی هوایی و ارتش حق بزرگی به گردن انقلاب دارند زیرا تمام قدرت رژیم پهلوی به پشتیبانی ارتش بود و رهبر انقلاب در دیدار این قهرمانان راه را برای ملت و دولت که امور اجرایی کشور را در دست دارد مشخص کردند و بازگشت به برجام را منوط به لغو تحریم‌ها کردند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف ۱۰ کیلوگرم هروئین در کنگاور

علما بیان کرد: ایران امروز قدرت خاورمیانه است و آمریکا و اروپایی‌ها این را به خوبی می‌دانند و تا زمانی که تحریم‌ها لغو و راستی آزمایی صورت نگیرد ایران به برجام باز نخواهد گشت.

امام جمعه کرمانشاه ادامه داد: امام راحل آمریکا را در سال ۱۳۴۲ خرد کرد و در مقابل غرب و شرق ایستاد و امروز آمریکا دیگر ابرقدرت نیست و رو به افول است و ایران چنان قدرتمند شده که حتی وعده‌های روی کاغذ آنها را قبول نمی‌کند.

وی افزود: شیخ‌های حاشیه خلیج فارس باید بدانند که آمریکا از هیچکس حمایت نمی‌کند و اتکا به آمریکا یک خطای راهبردی است زیرا آنان در ۱۰۰ سال اخیر هیچکس را نجات نداده‌اند.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: فردا نخستین روز از ماه رجب، ماه عبادت و تذهیب نفس، استغفار و دعا است و ماه رجب و شعبان ورودی ماه مبارک رمضان هستند و آیت الله بهجت این بنده خوب خدا این ۲ ماه را به ماه رمضان وصل می‌کرد و روزه می‌گرفت.