جلیل بالایی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وقوع زلزله ۴.۹ ریشتری در ساعت ۱:۴۰:۳۵ بامداد جمعه ۲۴ بهمن ماه اظهار کرد: این زمین لرزه با کانونی در کشور عراق و در ۳۴ کیلومتری شهرستان قصرشیرین به وقوع پیوسته که پس از آن حدود سه پس لرزه کمتر از چهار ریشتر […]

جلیل بالایی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وقوع زلزله ۴.۹ ریشتری در ساعت ۱:۴۰:۳۵ بامداد جمعه ۲۴ بهمن ماه اظهار کرد: این زمین لرزه با کانونی در کشور عراق و در ۳۴ کیلومتری شهرستان قصرشیرین به وقوع پیوسته که پس از آن حدود سه پس لرزه کمتر از چهار ریشتر گزارش شده است.

وی افزود: بخشی از زلزله در مناطقی از غرب استان کرمانشاه احساس شده که پس از زلزله آبان ۹۶ مقاوم سازی و نوسازی شده و بخش دیگر آن در مناطق خالی از سکنه گزارش شده است.

سرپرست مدیریت بحران استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: زلزله ۴.۹ ریشتری بامداد امروز هیچ گونه خسارت جانی و مالی نداشته است.

وی ادامه داد: بر اساس مطالعات ژئوفیزیک دانشگاه تهران یکی از گسل‌های کشور عراق فعال شده و فعالیت مجدد آن قابل پیش بینی نیست، فعال شدن این گسل امری طبیعی بوده و مردم باید خونسردی خود را حفظ کنند.

بالایی به بازسازی، نوسازی و مقاوم سازی بیش از ۱۰۸ هزار واحد مسکونی پس از زلزله آبان ۹۶ استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: مردم باید آمادگی لازم برای زمین لرزه‌های مجدد را داشته و در مقاوم سازی و اخذ بیمه زلزله واحدهای مسکونی خود اهتمام ورزند، چرا که این اقدامات می‌تواند سبب کاهش خسارت‌های مالی شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ضرورت رعایت حضور یک‌سوم از کارمندان در دستگاه‌های اجرایی