به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیین تجلیل و تکریم عوامل اجرایی و برگزار‌کنندگان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر کرمانشاه با حضور برگزار کنندگان این جشنواره در سالن همایش‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در آغاز این مراسم با گرامیداشت یاد امام راحل (ره)، […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیین تجلیل و تکریم عوامل اجرایی و برگزار‌کنندگان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر کرمانشاه با حضور برگزار کنندگان این جشنواره در سالن همایش‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در آغاز این مراسم با گرامیداشت یاد امام راحل (ره)، شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس، شهدای حرم، شهدای سلامت و تمامی کسانی که از جان خود گذشتند تا این انقلاب پایدار و پابرجا بماند، اظهار داشت: هرچه که داریم از این ایثارگری‌های عزیزان است، برماست که در آغاز هر کاری بعد از ذکر نام خداوند متعال، از این سلحشوران تکریم کنیم.

فاضلی در ادامه در خصوص جایگاه حوزه هنری، گفت: حوزه هنری شجره طیبه‌ای است که از آغاز پیدایش تا امروز بالنده بود و همچون مأمن امنی، همیشه آرامش ویژه‌ای را برای مخاطبان هنرمند خود در استان به همراه داشته است.

وی تصریح کرد: و از آنجا که نیت خیری در بنیانگذاری این ارگان بزرگ فرهنگی بوده، همچنان این خیریت بر امور این حوزه جاری و ساری‌ست و می‌توان آن را در تمام برنامه‌هایی که برگزار کرده، مشاهده کرد.

برگزاری باشکوه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به میزبانی کرمانشاه

فاضلی تاکید کرد: از آنجا که یک آرامش و طمأنینه‌ای در انجام امور این حوزه می‌بینیم، هرگاه قرار است در اجرای برنامه‌ای از جمله همین جشنواره فیلم فجر همکاری کنیم اطمینان خاطر داریم که نه تنها به مشکلی برنمی‌خوریم بلکه کارها به نحو احسن و با رضایت خاطر انجام می پذیرد.

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه نیز ضمن ابراز خرسندی با اشاره به روند برگزاری جشنواره فیلم فجر، تصریح کرد: با وجود اپیدمی کرونا شاهد برگزاری باشکوه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به میزبانی کرمانشاه بودیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فطریه هر کرمانشاهی ۲۰ هزار تومان است

افشین آزادی افزود: حوزه هنری و اداره کل ارشاد هیچگونه جدایی از هم ندارند و ان‌شاءالله در کنار یکدیگر بتوانند شاهد اقدامات ارزنده فرهنگی در سطح استان بشوند.

قریب به ۲ هزار کرمانشاهی به تماشای فیلم‌های فجر نشستند

مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان نیز در ادامه این مراسم به گزارشی در خصوص جشنواره فیلم فجر در استان پرداخت و گفت: فیلم‌های ابلق، بی‌همه چیز، تک تیرانداز، تی تی، خط فرضی، رمانتیسم عماد و طوبا، روزی روزگاری آبادان، روشن، زالاوا، ستاره بازی، شیشلیک، گیج گاه، یدو، مامان، مصلحت و منصور در این دوره به نمایش در آمدند.

محمد جواد کنجوری افزود: امسال بر خلاف دوره‌های گذشته و به دلیل بیماری کرونا جشنواره فیلم فجر با ۳۰ درصد ظرفیت برگزار شد.

وی به استقبال خوب همشهریان از سی و نهمین جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و افزود: خوشبختانه استقبال از این جشنواره خارج از پیش‌بینی‌های قبلی بود به‌طوریکه که قریب به ۲ هزار نفر از همشهریان در این جشنواره به تماشای ۱۶ فیلم سودای سیمرغ نشستند.

کنجوری افزود: در مجموع یک هزار و  ۲۱ نفر در سینمای آزادی و ۶۱۷ نفر در سینمای فرهنگ کرمانشاه فیلم دیدند و ارزش ریالی آن بیش از ۳۰۰ میلیون ریال است.

وی تصریح کرد: بیشترین استقبال همشهریان از فیلم‌های شیشلیک، بی همه چیز و ابلق بود و کمترین آمار مخاطب مربوط به فیلم‌های مامان و یدو بود.

در پایان این مراسم با اهداء لوح سپاس و قطعه‌ای از فرش دستباف  متبرک حرم حضرت امام رضا(ع) از عوامل اجرایی این برنامه تقدیر بعمل آمد.

انتهای پیام/پ

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برآورد مبارزه با آفت سن در سطح 280 هزار هکتار از اراضی گندمو جو کرمانشاه