به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، در طرح جدید رنگ‌بندی هشدار کرونا در هر منطقه، شاخص تعداد بستری‌ها، رنگ‌بندی شهرها را مشخص می‌کند که بستری‌های چهار نفر در ۱۰۰ هزار نفر زرد، شش نفر در ۱۰۰ هزار نفر نارنجی و ۱۰ نفر در ۱۰۰ هزار نفر، شهرهای قرمز را تعیین می‌کند. براساس مصوبه ستاد ملی کرونا رنگ […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، در طرح جدید رنگ‌بندی هشدار کرونا در هر منطقه، شاخص تعداد بستری‌ها، رنگ‌بندی شهرها را مشخص می‌کند که بستری‌های چهار نفر در ۱۰۰ هزار نفر زرد، شش نفر در ۱۰۰ هزار نفر نارنجی و ۱۰ نفر در ۱۰۰ هزار نفر، شهرهای قرمز را تعیین می‌کند.

براساس مصوبه ستاد ملی کرونا رنگ آبی به معنای وضعیت «کم‌خطر» به وضعیت‌ها افزوده شده است و آمار مبتلایان در شهرستان‌های آبی کمتر از شهرستان‌های زرد است ولی قوانین شهرستان‌های آبی مشابه زرد خواهد بود.

کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه رنگ‌بندی شهرستان‌های استان را از امروز شنبه ۲۵ بهمن ماه اعلام کرد که براساس این رنگ‌بندی سه شهرستان زرد و ۱۱ شهرستان در وضعیت آبی هشدار کرونایی قرار دارد.

اکنون در استان کرمانشاه شهرستان‌های پاوه، کنگاور و سنقر و کلیایی در وضعیت زرد و شهرستان‌های اسلام‌آباد غرب، ثلاث باباجانی، دالاهو، صحنه، قصرشیرین، کرمانشاه، گیلانغرب، هرسین، جوانرود، روانسر و سرپل‌ذهاب در وضعیت آبی قرار دارد.

نگرانی نسبت به شروع پیک چهارم کرونا سبب ادامه اعمال محدودیت‌ها در سراسر کشور شد تا رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از اعمال محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد در شهر‌های قرمز، نارنجی، زرد و آبی خبر دهد 

روز گذشته ۲۴ بهمن ماه چهار مورد فوت در اثر ابتلای قطعی به کرونا در استان کرمانشاه گزارش شد که نگرانی بابت ساده‌انگاری وضعیت مردم و افزایش مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس کووید ۱۹ را افزایش داد؛ این چهار نفر در شهرستان‌های کرمانشاه، صحنه، قصرشیرین و دالاهو فوت کرده‌اند.

یکی دیگر از نگرانی‌ها مسئولان وزارت بهداشت افزایش بیماری در کودکان است که براساس آمارها تا ۱۵ درصد از بیماران جدید از میان کودکان هستند و بر این اساس رعایت دستورهای بهداشتی توسط خانواده‌ها برای جلوگیری از ابتلای کودکان اهمیت بسیار بیشتری یافته است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
زورگیری در پوشش مسافرکشی در کرمانشاه/ سارقان دستگیرشدند

به گزارش تسنیم در هفته گذشته  ۳۰۵ نفر از کادر درمان استان کرمانشاه علیه بیماری کرونا واکسینه شدند که دوز بعدی واکسن سه هفته بعد به این افراد تزریق می‌شود و محموله بعدی واکسن نیز این هفته وارد استان خواهد شد.

انتهای پیام/۸۳۱/ح