به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه ، جشنواره بین‌المللی فیلم فجر مهمترین جشنواره سینمای‌ ایران است که از سال ۱۳۶۱ تاکنون معمولا در میانه بهمن ماه هر سال در تهران و توسط بنیاد سینمایی فارابی و زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. جشنواره فیلم فجر به عنوان یک فستیوال هنری که در سینماهای کشور […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه ، جشنواره بین‌المللی فیلم فجر مهمترین جشنواره سینمای‌ ایران است که از سال ۱۳۶۱ تاکنون معمولا در میانه بهمن ماه هر سال در تهران و توسط بنیاد سینمایی فارابی و زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

جشنواره فیلم فجر به عنوان یک فستیوال هنری که در سینماهای کشور برگزار می‌شود حضور مستمر مردم را همیشه به همراه داشته است. مردم جشنواره فیلم فجر را در مقام یک رویداد هنری و فرهنگی به عنوان مهم‌ترین رخداد هنری کشور برجسته کرده‌اند.

در چند سال گذشته برگزاری جشنواره فیلم فجر محدود به شهر تهران نبوده است و امسال نیز سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با نمایش ۱۶ فیلم جشنواره از ۱۵ بهمن تا ۲۲ در استان کرمانشاه برگزار شد و مردم در دو سینمای آزادی و فرهنگ به تماشای فیلمها نشستند.

جشنواره فیلم فجر مهم‌ترین رویداد فرهنگی سینمایی کشور با دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است و امسال تحت تأثیر بیماری کرونا تجربه‌ای جدید را داشتیم و کرونا موجب شده شرایط برگزاری این جشنواره متفاوت از دوره های قبل و با رعایت پروتکل های بهداشتی باشد.

در این دوره همه ۱۶ فیلم بخش سودای سیمرغ در کرمانشاه اکران شد و در این دوره نمایش فیلم‌ها هرروز در سانس‌های ۱۴، ۱۶ و ۱۸‌ بود.

فیلم‌های ابلق، بی همه چیز، تک تیرانداز، تی تی، خط فرضی، رمانتیسم عماد و طوبا، روزی روزگاری آبادان، روشن، زالاوا، ستاره بازی، شیشلیک، گیج گاه، یدو، مامان، مصلحت و منصور در این دوره به نمایش درآمد. باتوجه به بیماری کرونا امسال افتتاحیه‌ای برای جشنواره در استان تدارک دیده نشد و اختتامیه کشوری آن در تهران برگزار شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
رسیدگی فوری به پرونده‌های روزه خواری در ملأ عام درکرمانشاه

دو سینما‌ی شهر کرمانشاه امسال براساس دستورالعمل بهداشتی و با ظرفیت ۳۰ درصدی و با فاصله معین در سینما میزبان همشهریان بود و در سینما فرهنگ ۱۲۰ صندلی و در سینما آزادی ۱۵۰ صندلی برای تماشاگران در نظر گرفته شد.

در این دوره بلیت‌ فروشی از طریق سامانه‌های اینترنتی انجام شد و نرخ بلیت جشنواره امسال در استان ۲۰ هزار تومان تعیین شد و روز پنجم جشنواره ۸۰۰ نفر از فیلم‌های جشنواره “فجر” در کرمانشاه دیدن کردند.

۲۰۰۰ نفر در جشنواره فیلم فجر کرمانشاه فیلم دیدند

مدیر امورسینمایی حوزه هنری استان کرمانشاه در رابطه با آمارهای جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه گفت: سی و نهمین جشنواره فیلم فجر کرمانشاه امسال با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در دو سینمای آزادی و فرهنگ این شهر برگزار شد.

محمدجواد کنجوری با اشاره به اینکه امسال بر خلاف دوره‌های گذشته و به دلیل بیماری کرونا جشنواره با ۳۰ درصد ظرفیت برگزار شد افزود: از فیلمهای امسال جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه می‌توانم به فیلم‌های بی‌همه چیز، تک تیرانداز، یدو و  مصلحت اشاره کرد.

کنجوری استقبال مردم کرمانشاه از سی و نهمین جشنواره فیلم فجر خوب ارزیابی کرد و گفت: استقبال از این جشنواره بیشتر از پیش‌بینی‌های قبلی بود و قریب به ۲۰۰۰ نفر از همشهریان در این جشنواره به تماشای ۱۶ فیلم سودای سیمرغ نشستند.

کنجوری افزود: در مجموع ۱۰۲۱ نفر در سینمای آزادی و ۶۱۷ نفر در سینمای فرهنگ کرمانشاه فیلم دیدند و بیشترین استقبال همشهریان از فیلم‌های شیشلیک، بی همه چیز و ابلق بود و کمترین آمار مخاطب مربوط به فیلم‌های مامان و یدو بود.

وی در مورد برگزاری متفاوت جشنواره امسال گفت: با همراهی تمام عوامل بیشترین سختگیری برای رعایت دستورهای بهداشتی انجام شد و تمامی موازین اعم از ضدعفونی کردن، تب سنجی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در سینماها اعمال و توسط مردم رعایت شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برنامه ریزی هیات دوچرخه سواری برای ارتقاء سطح این ورزش درکرمانشاه

نماینده موسسه بهمن سبز در استان کرمانشاه در مورد آمار ریالی سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه گفت: امسال بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال جشنواره فیلم فجر در شهر کرمانشاه فروش داشته است.

انتهای پیام/۸۳۳/ش