«فریدون یاسمی» با بیان اینکه سیستم دیپ دیجیتالی باک کامیون‌ها در مرز شیخ صله با هدف ترانشیب راه‌اندازی شده است، افزود: با استفاده از این طرح، کنترل باک تمام کامیون های باری به طور دقیق و سیستمی محاسبه و کنترل می شود. او با اشاره به اینکه این سیستم در سه بازارچه مرزی استان در دهه […]

«فریدون یاسمی» با بیان اینکه سیستم دیپ دیجیتالی باک کامیون‌ها در مرز شیخ صله با هدف ترانشیب راه‌اندازی شده است، افزود: با استفاده از این طرح، کنترل باک تمام کامیون های باری به طور دقیق و سیستمی محاسبه و کنترل می شود.

او با اشاره به اینکه این سیستم در سه بازارچه مرزی استان در دهه فجر امسال راه‌اندازی شده و مورد استفاده قرار گرفته، از همکاری همه سازمان‌های متولی، کمیسیون قاچاق استان، گمرکات و سازمان پایانه‌ها قدردانی کرد.

به گفته وی، یک باب جایگاه سیار نفتگاز نیز برای ارایه خدمات به کامیون های عراقی در مرز سومار راه‌اندازی شد.

وی اظهار داشت: سیستم دیپ دیجیتالی اندازه‌گیری باک کامیون ها و خودروها پیش از این در مرزهای پرویزخان و خسروی راه‌اندازی شده بود و با راه‌اندازی این سیستم در سه بازارچه مرزی دیگر استان اکنون همه مرزهای رسمی استان مجهز به این سیستم شده‌اند.

راه‌اندازی یکصد و پنجاه و هشتمین جایگاه در کرمانشاه

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه در ادامه همچنین، از افتتاح یکصد و پنجاه و هشتمین جایگاه عرضه فرآورده نفتی همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این استان خبر داد و گفت: مجتمع خدمات رفاهی ۲ منظوره بنزین و نفتگاز مهدی در زمینی به گستردگی پنج هزار متر مربع و با سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان کرمانشاه احداث شده است.

یاسمی با بیان اینکه این جایگاه، دارای ۲ مخزن ۵۰ هزار لیتری بنزین و نفتگاز است، افزود: جایگاه مهدی با چهار نازل بنزین و چهار نازل نفتگاز،  برای چهار نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی ایجاد کرده است.

به گفته او، جایگاه مذکور، در طول شبانه روز به بیش از یک هزار خودرو و کامیون سوخت‌رسانی می‌کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اولین جسد از دل آوار ساختمان متروکه کرمانشاه بیرون کشیده شد/عملیات آواربرداری ادامه دارد

وی اضافه کرد: منطقه کرمانشاه یکی از مناطق سی و هفت گانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران است که با ۶ ناحیه در شهرهای مرکزی (کرمانشاه)، قصرشیرین، اسلام آباد، سنقر، پاوه و کنگاور وظیفه تامین سوخت مردم این استان را به عهده دارد.

به گفته یاسمی، اکنون در استان کرمانشاه در مجموع ۱۸۰ باب جایگاه سوخت شامل ۱۱۰ باب جایگاه سوخت مایع و ۷۰ باب جایگاه منظوره (بنزین و سی ان جی) فعال است.

استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارای پنج مرز و بازارچه مرزی (پرویزخان، خسروی، شوشمی، شیخ صله و سومار) با دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می‌کنند./ایرنا