فریبرز کرمی شامگاه امروز در گفتگو با خبرنگار مهر به کاهش آمار تردد مسافران حمل و نقل عمومی جاده‌ای در ۱۰ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته در استان کرمانشاه به دلیل شیوع ویروس کرونا اشاره و اظهار کرد: مسافران جاده‌ای جابجا شده از طریق ناوگان اتوبوسی استان ۴۸۷ هزار […]

فریبرز کرمی شامگاه امروز در گفتگو با خبرنگار مهر به کاهش آمار تردد مسافران حمل و نقل عمومی جاده‌ای در ۱۰ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته در استان کرمانشاه به دلیل شیوع ویروس کرونا اشاره و اظهار کرد: مسافران جاده‌ای جابجا شده از طریق ناوگان اتوبوسی استان ۴۸۷ هزار و ۴۰۴ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که ۸۷۶ هزار و ۸۲۹ نفر بوده کاهش ۴۴ درصدی داشته است.

وی افزود: تعداد مسافران جاده‌ای جابجا شده از طریق ناوگان مینی‌بوس در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۸۴۳ هزار و ۴۹۳ نفر و در مدت مشابه در سال گذشته یک میلیون و ۵۲۳ هزار و ۷۳۶ نفر بوده که رشد منفی ۴۵ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: تعداد مسافران جاده‌ای جابجا شده از طریق خودروهای سواری در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۶۴۶ هزار و ۴۸۱ مسافر و در مدت مشابه در سال گذشته ۷۷۹ هزار و ۹۲۳ نفر بوده که کاهش ۱۷ درصدی داشته است.

وی به مجموع مسافران جاده‌ای جابجا شده از طریق سیستم حمل و نقل عمومی و خودروهای سواری اشاره کرد و ادامه داد: مجموع تعداد مسافران جاده‌ای جابجا شده در ۱۰ ماهه نخست سال جاری یک میلیون و ۹۷۷ هزار و ۳۷۸ نفر و در مدت مشابه در سال گذشته سه میلیون و ۱۸۰ هزار و ۴۸۸ نفر بوده که کاهش ۳۸ درصدی را به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا نشان می‌دهد.

کاهش ۲۸ درصدی صورت وضعیت‌های صادره در کرمانشاه

کرمی با اشاره به آمار صورت وضعیت‌های صادره اتوبوسی در ۱۰ ماهه ابتدایی سال جاری بیان کرد: ۳۲ هزار و ۱۴۲ صورت وضعیت صادره اتوبوسی در ۱۰ ماهه ابتدایی سال جاری ثبت شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که ۴۶ هزار و ۶۹۵ عدد بوده رشد منفی ۳۱ درصدی را نشان می‌دهد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
رقابت تیم کرمانشاه در مرحله پلی آف لیگ دسته اولبسکتبال

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه افزود: در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۵۲ هزار و ۸۲۲ صورت وضعیت مینی‌بوس صادر شده که نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته که ۹۱ هزار و ۷۱۱ عدد بوده ۴۲ درصد کاهش داشته است.

وی به صورت وضعیت‌های صادره خودروهای سواری در ۱۰ ماهه ابتدایی سال اشاره کرد و گفت: ۱۷۹ هزار و ۹۷۴ صورت وضعیت خودرو سواری صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که ۲۰۱ هزار و ۱۷۲ عدد بوده کاهش ۱۱ درصدی را نشان می‌دهد.

کرمی تصریح کرد: مجموع صورت وضعیت‌های صادره اتوبوس، مینی‌بوس و سواری در ۱۰ ماهه نخست سال جاری به دلیل شیوع بیماری کرونا نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش ۲۲ درصدی داشته است‌.