به گزارش خبرگزاری مهر، علی عباسی کسانی اظهار کرد: کارشناسان پلیس فتا به دنبال گشت‌زنی در فضای مجازی، به یک صفحه اینستاگرامی برخورد کردند که اقدام به فروش دارو و اقلام بهداشتی به‌صورت غیرمجاز می‌کرد. وی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع و جلوگیری از فروش بیشتر داروهای غیرمجاز، کارشناسان پلیس فتا با انجام […]

به گزارش خبرگزاری مهر، علی عباسی کسانی اظهار کرد: کارشناسان پلیس فتا به دنبال گشت‌زنی در فضای مجازی، به یک صفحه اینستاگرامی برخورد کردند که اقدام به فروش دارو و اقلام بهداشتی به‌صورت غیرمجاز می‌کرد.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع و جلوگیری از فروش بیشتر داروهای غیرمجاز، کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و تخصصی، گرداننده صفحه را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی وی را دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا کرمانشاه تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم تعداد زیادی دارو و اقلام بهداشتی غیرمجاز کشف شد.

کسانی گفت: در تحقیقات اولیه متهم دستگیر شده عنوان کرد به دلیل ورشکستگی و بدون هیچ‌گونه مجوز، شناخت و تجربه قبلی در زمینهٔ فروش اقلام دارویی و تنها به منظور کسب سود و درآمد اقدام به ایجاد صفحه در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای فروش اقلام دارویی و بهداشتی کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به ارتباط مستقیمی که میان دارو و سلامتی افراد وجود دارد شهروندان باید مراقب بوده و از داروخانه‌ها اقدام به تهیه داروی مورد نیاز خود کنند.

کسانی تاکید کرد: داروهای ارائه شده در فضای مجازی محصولات بی‌اصالتی هستند که به صورت زیرزمینی در کشور تولید و یا به صورت قاچاق از کشورهای همسایه توسط سودجویان وارد کشور می‌شود.

رئیس پلیس فتا کرمانشاه خاطر نشان کرد: سایت این پلیس به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آن می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۹۸ فوتی جدید کرونا در کشور/ شناسایی ۶۳۰۹ بیمار دیگر