با اجرای طرح «هر دانش آموز یک مهارت» ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان کرمانشاهی آموزش‌های مهارتی می‌بینند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در آیین آغاز اجرای این طرح که در دبیرستان امام حسن مجتبی (ع) کرمانشاه برگزار شد، گفت: در دنیای امروز مهارت […]

با اجرای طرح «هر دانش آموز یک مهارت» ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان کرمانشاهی آموزش‌های مهارتی می‌بینند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در آیین آغاز اجرای این طرح که در اجرای طرح مهارت آموزی «هر دانش آموز یک مهارت» در کرمانشاهدبیرستان امام حسن مجتبی (ع) کرمانشاه برگزار شد، گفت: در دنیای امروز مهارت محوری یک اصل است و دانش آموزان علاوه بر دانش اندوزی نیازمند یادگیری مهارت‌های شغلی و اجتماعی هستند.

مجید یزدان پناه افزود: بر اساس برنامه ششم توسعه ۵۰ درصد دانش آموزان باید به سمت رشته‌های مهارتی هدایت شوند تا بتوانند در آینده جذب بازار کار شوند.

وی با بیان اینکه ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از دانش اموزان دختر و پسر استان کرمانشاه در طرح مهارت اموزی مشارکت دارند، خاطرنشان کرد: دانش آموزان در این طرح ۸۰ ساعت آموزش مهارتی پایه‌ای و تخصصی می‌بینند.

لازم به ذکر است طرح مهارت آموزی «هر دانش اموز یک مهارت» یک طرح ۳ ساله است و در استان کرمانشاه ۴ پایگاه مسئول اجرای آن هستند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
از پیچیده‌ترین "عملیات هوایی" جهان چه می‌دانید؟