هزار و ۲۲۸ هکتار از مساحت شهر کرمانشاه که ۳۱ درصد جمعیت این شهر را در خود جای داده است، در بافت فرسوده قرار دارد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، معاون سازمان بازآفرینی شهرداری کرمانشاه با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر ۱۲ درصد مساحت شهر کرمانشاه دارای بافت فرسوده است […]

هزار و ۲۲۸ هکتار از مساحت شهر کرمانشاه که ۳۱ درصد جمعیت این شهر را در خود جای داده است، در بافت فرسوده قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، معاون سازمان بازآفرینی شهرداری کرمانشاه با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر ۱۲ درصد ۳۱ درصد جمعیت شهر کرمانشاه در بافت فرسوده ساکن هستندمساحت شهر کرمانشاه دارای بافت فرسوده است که در مرکز شهر واقع شده و ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت شهر کرمانشاه در این مناطق ساکن هستند.

دلفانی متولی نوسازی بافت فرسوده را شرکت عمران و مسکن سازان منطقه غرب به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی و سازمان عمران و باز آفرینی فضا‌های شهری شهرداری کرمانشاه اعلام کرد و افزود: در حال حاضر مصوبات کمیسیون ماده ۵ برای نوسازی بافت فرسوده در دست اجراست.

وی به امتیازاتی که برای نوسازی بافت‌های فرسوده در نظر گرفته شده اشاره کرد و گفت: متقاضیان ساخت و ساز در بافت فرسوده با تراکم ۱۸۰ درصد (سه طبقه) از پرداخت کلیه هزینه‌های شهرداری معاف هستند و با معرفی مالکان به راه و شهرسازی تسهیلات نوسازی ۸۰ میلیون تومانی به ازای هر واحد با کارمزد ۱۸ درصد و بدون سپرده بانکی به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

معاون سازمان بازآفرینی شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۸۷ تا پایان سال گذشته (سال ۹۸) هزار و ۹۵۹ پروانه ساختمانی در بافت فرسوده شهر کرمانشاه صادر شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
"داوری" می تواند مانع از بروز اختلافات بزرگ بین مردم شود