دفترچه‌های درمانی بیمه‌ی تامین اجتماعی از اول اسفند ماه از مراکز سازمان تامین اجتماعی جمع آوری می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه این اقدام منجر به کاهش ۴۰۰ هزار مراجعه برای دریافت دفترچه کاغذی تامین اجتماعی می‌شود، گفت: مراجعه کنندگان با ارائه‌ی کارت ملی، […]

دفترچه‌های درمانی بیمه‌ی تامین اجتماعی از اول اسفند ماه از مراکز سازمان تامین اجتماعی جمع آوری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه این اقدام منجر به کاهش ۴۰۰ حذف دفترچه درمانی بیمه‌ی تامین اجتماعی از اول اسفندماههزار مراجعه برای دریافت دفترچه کاغذی تامین اجتماعی می‌شود، گفت: مراجعه کنندگان با ارائه‌ی کارت ملی، شناسنامه یا جلد دفترچه می‌توانند خدمات مورد نیاز خود را در مراکز درمانی طرف قرارداد دریافت کنند.

بیوس افزود: این دستورالعمل به کلیه‌ی مراکز درمانی ابلاغ شده و از ابتدای اسفند دیگر نیازی به ارائه دفترچه‌ی درمانی به پزشکان نیست.

وی با اشاره به اینکه حدود ۲ سال از اجرای طرح نسخ الکترونیکی تعبیه شده در سایت تامین اجتماعی می‌گذرد، گفت: سایر پزشکان هم باید به سمتی بروند که از سامانه‌ی نسخ الکترونیکی بهره‌مند شوند.

بیوس ثبت سوابق پزشکی و شناسایی بیماران را از مزایای ثبت نسخ بصورت الکترونیکی عنوان کرد.

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه اظهار داشت: تمامی بیمه‌شدگان و مستمری بگیران برای تسهیل دریافت خدمات درمانی می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان به نشانی eservices.tamin.ir نسبت به ایجاد حساب کاربری و تکمیل مشخصات هویتی خود اقدام کنند.

بیوس خاطرنشان کرد: همچنین همه‌ی بیمه‌شدگان و مستمری بگیران اصلی و تبعی قبل از مراجعه به مراکز درمانی می‌توانند نسبت به استعلام استحقاق درمان خود با استفاده از روش‌های مختلفی از جمله مراجعه به سایت medical.tamin.ir ویا شماره‌گیری #۱۴۲۰*۴* از پوشش بیمه درمان خود اطمینان حاصل کنند.

سازمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه با داشتن ۱۸ شعبه اصلی، دو شعبه اقماری و ۷ کارگزاری رسمی به ۷۶۰ هزار نفر از جمعیت استان خدمات ارائه می‌کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اسکان ۱۴ هزار نفر شب در مراکز اقامتی کرمانشاه