به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : در صورت تغییر وضعیت با شرایط بسیار سخت و دشواری مواجه خواهیم شد که با پیک‌های قبلی بیماری کووید ۱۹ قابل مقایسه نخواهد بود. او گفت : در پیک بعدی بیماری موارد بستری به سرعت افزایش […]

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : در صورت تغییر وضعیت با شرایط بسیار سخت و دشواری مواجه خواهیم شد که با پیک‌های قبلی بیماری کووید ۱۹ قابل مقایسه نخواهد بود.

او گفت : در پیک بعدی بیماری موارد بستری به سرعت افزایش خواهد یافت به طوریکه حتی ممکن است با کاهش تخت‌های بستری در استان مواجه شویم، بنابراین همه باید با تمام توان اقدامات لازم را انجام دهیم تا بیماری به اوج نرسد.

شکیبا افزود: متاسفانه ویروس جهش یافته کرونا در کشور ما نیز مشاهده شده و بالاخره این نگرانی وجود دارد که درصورت پیشگیری نکردن و رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی و عادی انگاری شرایط، با پیک بعدی بیماری کرونا در استان رو به رو شویم.

او افزود: بر این اساس و برای کنترل سریع بیماری باید بیماریابی با استفاده از رپید تست و پی سی آر بر اساس دستورالعمل های مشخص شده به صورت هدفمند افزایش یابد به این گونه که اگر فرد مثبت بود تمام افرادی که با او در ارتباط بوده اند باید رهگیری شود.

شکیبا ادامه داد: تمام مراکز بهداشتی در سطح شهرستان‌ها و تیم‌های مشخص شده آن‌ها در راستای مقابله با کرونا به عنوان خط مقدم مبارزه با این بیماری هستند.

او افزود: خدمات ارائه شده توسط کادر زحمتکش بهداشت و درمان استان در راستای مقابله با کرونا بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است و بایدهمچنان تمام تلاش خود را برای کنترل بیماری بکار گیرند.

شکیبا گفت: تن‌ها با تشخیص موارد مبتلا و رهگیری افرادی که در ارتباط با موارد مثبت بوده اند، مانع شعله ورشدن کانون بیماری خواهیم شد و با متوقف ساختن کانون می‌توانیم بیماری را مهار کنیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برخورد قانونی در انتظار متخلفان دستورالعمل‌های بهداشتیدرکرمانشاه

او گفت: نکته قابل توجه این است که موارد مثبت را حتما باید قرنطینه کنیم و آموزش‌های لازم به آن‌ها ارائه شود، مکان‌هایی که در شهرستان‌های مختلف برای قرنطینه تعیین شده باید آمادگی پذیرش بیمار را داشته باشند و افرادی که تمایل به رفتن در این مراکز را ندارند، باید برای حفظ سلامت افراد خانواده خود و دیگران حتما در منزل قرنطینه شوند.

انتهای پیام/د