به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، دلفانی معاون سازمان بازآفرینی شهرداری کرمانشاه گفت : در حال حاضر ۱۲ درصد مساحت شهر کرمانشاه دارای بافت فرسوده است که در مرکز شهر واقع شده و ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت شهر کرمانشاه در این مناطق ساکن هستند. او متولی نوسازی بافت فرسوده را شرکت […]

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، دلفانی معاون سازمان بازآفرینی شهرداری کرمانشاه گفت : در حال حاضر ۱۲ درصد مساحت شهر کرمانشاه دارای بافت فرسوده است که در مرکز شهر واقع شده و ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت شهر کرمانشاه در این مناطق ساکن هستند.

او متولی نوسازی بافت فرسوده را شرکت عمران و مسکن سازان منطقه غرب به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی و سازمان عمران و باز آفرینی فضا‌های شهری شهرداری کرمانشاه اعلام کرد و گفت : در حال حاضر مصوبات کمیسیون ماده ۵ برای نوسازی بافت فرسوده در دست اجراست.

او به امتیازاتی که برای نوسازی بافت‌های فرسوده در نظر گرفته شده اشاره کرد و افزود: متقاضیان ساخت و ساز در بافت فرسوده با تراکم ۱۸۰ درصد (سه طبقه) از پرداخت کلیه هزینه‌های شهرداری معاف هستند و با معرفی مالکان به راه و شهرسازی تسهیلات نوسازی ۸۰ میلیون تومانی به ازای هر واحد با کارمزد ۱۸ درصد و بدون سپرده بانکی به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

معاون سازمان بازآفرینی شهرداری کرمانشاه افزود: از سال ۱۳۸۷ تا پایان امسال (سال ۹۸) هزار و ۹۵۹ پروانه ساختمانی در بافت فرسوده شهر کرمانشاه صادر شده است .

انتهای پیام/د

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
غرب استان کرمانشاه در وضعیت بحران/ مدارس تعطیل شد