به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، علی جمور مدیرکل بودجه شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه بر اساس قانون تا ۳۰ دی ماه فرصت ارائه لایحه بودجه به شورای شهر است، گفت : امسال به دلیل شرایط کرونایی فرصت تحویل بودجه تا ۱۵ بهمن تمدید شد و ما پیش از این موعد و […]

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، علی جمور مدیرکل بودجه شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه بر اساس قانون تا ۳۰ دی ماه فرصت ارائه لایحه بودجه به شورای شهر است، گفت : امسال به دلیل شرایط کرونایی فرصت تحویل بودجه تا ۱۵ بهمن تمدید شد و ما پیش از این موعد و در روز ۱۴ بهمن لایحه بودجه را تحویل شورا دادیم.

او با اشاره به رشد چشمگیر رقم لایحه بودجه سال آینده شهرداری کرمانشاه، گفت : رقم بودجه امسال شهرداری ۱۳۰۰ میلیارد تومان است که در لایحه بودجه سال آینده این رقم به سه هزار میلیارد تومان افزایش داده شده است.

او در خصوص چرایی این میزان افزایش، افزود: در هشت ماهه اول امسال تحقق ۱۱۴ درصدی بودجه را داشتیم و حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان درآمد کسب کردیم و توانایی شهر و شهرداری بیش از این میزان است.

جمور افزود: از طرفی برای سال آینده ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در لایحه بودجه پیشنهاد شده که از این میزان ۲۰۰ میلیارد تومان آن سهم نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و ۵۰۰ میلیارد تومان آن نیز جهت فاز یک پروژه قطار شهری کرمانشاه است.

او ادامه داد: برای سال آینده قرار است ۲۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض از سوی دولت جهت تزریق به پروژه قطار شهری دریافت کنیم، البته دریافت این مبلغ منوط به اختصاص همین میزان اعتبار از سوی شهرداری است.

مدیرکل بودجه شهرداری کرمانشاه با اشاره به رشد چشمگیر اعتبارات عمرانی شهر در لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری، گفت: طبق قانون حداقل ۴۰ درصد بودجه باید به بخش عمرانی و حداکثر ۶۰ درصد به بخش جاری اختصاص یابد، اما در لایحه بودجه بسیار فراتر از این میزان به بحث بودجه عمرانی اختصاص داده ایم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
علی کریمی داماد کیست ؟ شوک می شوید

او افزود: در لایحه بودجه سال آینده ۷۱.۵ درصد رقم بودجه به بخش عمرانِ شهر و تنها ۲۸.۵ درصد به بخش هزینه‌های جاری شهرداری اختصاص داده شده است.

جمور قطار شهری کرمانشاه، تقاطع مادر و سپاه و آسفالت معابر شهری را از جمله مهمترین پروژه‌های عمرانی لایحه بودجه سال آینده شهرداری کرمانشاه عنوان کرد و افزود: پروژه آسفالت معابر امسال بصورت جهادی اجرا و سطح بسیاری معابر آسفالت و لکه گیری شد و سال آینده هم با توجه به افزایش قیمت‌ها رقم بیشتری را به بحث آسفالت معابر اختصاص داده ایم تا مشکلات شهر در این حوزه رفع شود .

انتهای پیام/د