به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، حجت‌الاسلام محمد صالحی امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: دغدغه مناطق حاشیه‌نشین در بین مسئولان جدی است، اما تا وقتی که مردم این مناطق همراهی نکنند مسئولان نمی‌توانند چهره این مناطق را تغییر دهند. وی با بیان اینکه مناطق حاشیه‌ای همچون جعفرآباد و شاطرآباد کاملا موقوفه است، گفت: […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، حجت‌الاسلام محمد صالحی امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: دغدغه مناطق حاشیه‌نشین در بین مسئولان جدی است، اما تا وقتی که مردم این مناطق همراهی نکنند مسئولان نمی‌توانند چهره این مناطق را تغییر دهند.

وی با بیان اینکه مناطق حاشیه‌ای همچون جعفرآباد و شاطرآباد کاملا موقوفه است، گفت: بیشتر خدمات ما معطوف به مناطق حاشیه شهر است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه تصریح کرد: از اول سال با توجه به بحث کرونا، حدود ۲۴ هزار سبد معیشتی به ارزش تقریبی ۷ میلیارد تومان از محل نیت واقفین در مناطق حاشیه شهرهای استان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه در این مناطق ۷۰۰ میلیون تومان در بحث دارو درمان هزینه شده است، افزود: در آغاز سال تحصیلی حدود ۴۰۰ میلیون تومان کیف و لوازم‌ التحریر بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد.

صالحی در حوزه کارهای فرهنگی به راه‌اندازی کرسی‌های تفسیر اشاره و بیان کرد: در هر شهرستان یک کرسی تفسیر راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌های قرآنی در مناطق حاشیه‌نشین متمرکز شده است، ادامه داد:  این کلاس‌ها هیچگونه هزینه‌ای برای شرکت‌کنندگان ندارد چون که در تلاش هستیم در این محله‌ها تعدادی حافظ قرآن با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی تربیت کنیم.

صالحی در پایان با بیان اینکه حاشیه‌نشینان فراموش نشده‌اند، ولی حاشیه‌ها زیاد است، تصریح کرد: چهار اطراف شهر کرمانشاه مشکل حاشیه‌نشینی وجود دارد بنابراین حاشیه‌نشین را باید مردم حاشیه شهر فرهنگ آن را تغییر دهند و فضایی را به‌وجود آوردند تا این قسمت از شهر هم رشد کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تعطیلی مشاغل در کرمانشاه رعایت نمی‌شود

انتهای پیام/پ