مجید یزدان‌پناه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، از آغاز فرآیند آموزش مهارت‌محور با شعار «هر دانش‌آموز یک مهارت» در استان خبر داد و اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح فرهنگ‌سازی برای آموزش مهارت مبتنی بر بازار کار استان است. وی در توضیح  طرح هر دانش آموز یک مهارت، گفت: طرحی که […]

مجید یزدان‌پناه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، از آغاز فرآیند آموزش مهارت‌محور با شعار «هر دانش‌آموز یک مهارت» در استان خبر داد و اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح فرهنگ‌سازی برای آموزش مهارت مبتنی بر بازار کار استان است.

وی در توضیح  طرح هر دانش آموز یک مهارت، گفت: طرحی که دانش‌آموز در آن از دانش محوری و حافظه محوری به سمت مهارت محوری حرکت می‌کند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به مشارکت ۶ هزار ۵۶۳ دانش‌آموز در این طرح، گفت: دانش‌آموزان با میل و رضایت در یک رشته مورد نظر از دوران متوسطه اول حضور می‌یابند در طول دوران سه ساله مهارت لازم را کسب می‌کنند.

وی با اشاره به ادامه دوران مهارت‌آموزی در مقطع متوسطه دوم، گفت: دانش‌آموز در دوره دوم متوسطه در یکی از رشته‌های فنی هنرستان در همان رشته‌ای که مهارت دیده، ورود می‌کند و در مجموع هفت سال در کنار حافظه محوری و دانش‌محوری، مهارت خاص پیدا می‌کند.

یزدان‌پناه تصریح کرد: در شهر کرمانشاه چهار پایگاه با همکاری آموزش و پرورش ناحیه سه طرح مهارت‌آموزی را برعهده دارند و قرار است در این طرح به دانش‌آموزان ۸۰ ساعت آموزش پایه مهارت (۲۰ ساعت) و تخصصی(۶۰ ساعت) ارائه شود.

وی در پایان، گفت: دبیران کار و فناوری تقریبا ۱۰ جلسه به صورت مجازی آموزش‌های لازم را دیده‌اند و کلاس‌های عملی هم برای دانش‌آموز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/پ


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
قلعه نویی: اشتباهات داوری علیه تیم های من اتفاقی نیست/ چند داور نسبت به من ذهنیت دارند