به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، ابراهیم شکیبا امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص واکسیناسیون کرونا در استان، اظهار داشت: تاکنون ۶۱۰ دوز واکسن کرونا با اولویت کادر درمان بخش‌های آی.سی.یو به ۳۰۵ نفر تزریق شده است. وی ادامه داد: با تمهیدات اندیشیده شده تمام کادر درمان استان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای تا […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، ابراهیم شکیبا امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص واکسیناسیون کرونا در استان، اظهار داشت: تاکنون ۶۱۰ دوز واکسن کرونا با اولویت کادر درمان بخش‌های آی.سی.یو به ۳۰۵ نفر تزریق شده است.

وی ادامه داد: با تمهیدات اندیشیده شده تمام کادر درمان استان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای تا پایان سال واکسن کرونا را دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شرایط حال حاضر استان به لحاظ شیوع کرونا را پایدار و نسبتا با ثبات و بسیار شکننده توصیف کرد و گفت: با توجه به اینکه با شیبی ملایم تعداد بیماران کرونا در حال افزایش است واکسیناسیون برای این موج جدید تاثیری نخواهد داشت.

وی راه مقابله با کرونا را پیشگیری دانست و افزود: متاسفانه در روزها و هفته‌های اخیر پروتکل‌های بهداشتی به خصوص در استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی کمتر رعایت می‌شود که بسیار خطرناک است.

شکیبا با بیان اینکه مواردی از کرونا ویروس جهش یافته در کشور دیده شده، نسبت به شیوع این نوع خطرناک از ویروس کرونا هشدار داد و گفت: انتشار این نوع ویروس به شدت قابل مقایسه با ویروس غیرجهش یافته نیست؛ از نظر بیماری‌زایی و مرگ و میر خیلی شدیدتر است.

وی در پایان، خاطرنشان کرد: به همین خاطر تمام تاکید ما برای مقابله با کرونا پیشگیری است، برای پیشگیری از شیوع کرونا همچنان استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اولویت اول است.

انتهای پیام/پ


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کلاهبرداری از شهروندان کرمانشاهی با رسیدسازی جعلی