به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی دادسرای کرمانشاه، شهرام کرمی با اشاره به فرسودگی میدان بار قدیمی این شهر اظهار داشت: حدود نیم قرن از عمر میدان بار کرمانشاه می‌گذرد و اکنون بافت آن فرسوده و سقف‌‌های چوبی آن مستهلک شده‌اند و هر آن این احتمال وجود دارد که بستر وقوع یک […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی دادسرای کرمانشاه، شهرام کرمی با اشاره به فرسودگی میدان بار قدیمی این شهر اظهار داشت: حدود نیم قرن از عمر میدان بار کرمانشاه می‌گذرد و اکنون بافت آن فرسوده و سقف‌‌های چوبی آن مستهلک شده‌اند و هر آن این احتمال وجود دارد که بستر وقوع یک حادثه ناگوار شود.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در یکی دو دهه گذشته برنامه انتقال میدان بار کرمانشاه به خارج از شهر مطرح شده است اما با توجه به اینکه این برنامه هنوز اجرایی نشده باید برای نوسازی و بازسازی میدان بار فعلی اقداماتی را در دستور کار قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه افزود: براساس گزارش‌های واصله وضعیت فرسودگی بافت و سقف‌های چوبی مستهلک شده این محل در شرایطی است که هر لحظه  ممکن است شاهد وقوع یک آتش‌سوزی گسترده در آن باشیم.

وی گفت: براین اساس پیش از آن که شاهد وقوع فاجعه‌ای در میدان بار قدیمی کرمانشاه باشیم، از مسئولان و متولیان امر خواسته‌ایم تا به قید فوریت نسبت به بررسی موضوع و اتخاذ تدابیر لازم جهت نوسازی و بهسازی آن اقدام کنند.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه افزود: بدیهی است که تمام سازمان و ادارات ذی‌ربط نیز موظف هستند که همکاری لازم را با شهرداری و سازمان میادین و تره بار استان داشته باشند.

کرمی یادآور شد: هر گونه کوتاهی در انجام این دستورالعمل به منظور پیشگیری از وقوع یک فاجعه برخورد قضایی را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/۸۳۱/ح

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اعلام رنگ‌بندی جدید در استان کرمانشاه؛ 3 شهرستان در وضعیتزرد قرار دارند