ایسنا/کرمانشاه معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به مشاهده مواردی از کرونای انگلیسی در کشور، گفت: خوشخبتانه فعلا این ویروس به کرمانشاه نرسیده است. دکتر ابراهیم شکیبا در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شناسایی چند مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در کشور گفت: تاکنون گزارش اثبات شده‌ای از تشخیص […]

ایسنا/کرمانشاه معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به مشاهده مواردی از کرونای انگلیسی در کشور، گفت: خوشخبتانه فعلا این ویروس به کرمانشاه نرسیده است.

دکتر ابراهیم شکیبا در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شناسایی چند مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در کشور گفت: تاکنون گزارش اثبات شده‌ای از تشخیص موارد ابتلا به این بیماری در استان نداشته ایم.

وی به قدرت بالای سرایت این بیماری اشاره کرد و افزود: این بیماری به مراتب شدت انتقال بالاتری نسبت به کرونای معمولی دارد.

وی افزود: متاسفانه در کنار قدرت سرایت بالا، شدت بیماری زایی کرونای انگلیسی هم بالاتر بوده و بیماری با علائم شدیدتری بروز می کند.

شکیبا میزان کُشندگی این ویروس را هم نسبت به کرونای معمولی بیشتر دانست و افزود: درصد ای مختلفی در این خصوص اعلام شده  و برخی اعلام کرده اند میزان کشندگی این ویروس ۳۵ درصد بیشتر است و برخی منابع اعداد بالاتری گفته اند.

وی افزود: از هم اکنون مردم باید حساسیت بیشتری در رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند و باید بدانند تنها راه مقابله با این ویروس رعایت پروتکل های بهداشتی و بویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است.

شکیبا گفت: از مردم می خواهیم به طور جد از برگزاری مهمانی و دورهمی و حضور در مکان های شلوغ خودداری کنند و بطور جد استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
سانحه دلخراش تصادف در کرمانشاه ۵ کشته برجای گذاشت