ایسنا/کرمانشاه رئیس هیات ژیمناستیک استان کرمانشاه گفت: تا قبل از کرونا بیش از هشت هزار ورزشکار بیمه شده داشتیم و دومین رشته ورزشی پرمخاطب استان محسوب می شدیم، اما شیوع کرونا باعث شده اکنون فقط ۲۰۰ ورزشکار داشته باشیم. غلامرضا همتی در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به گذشت حدود یکسال از شیوع بیماری […]

ایسنا/کرمانشاه رئیس هیات ژیمناستیک استان کرمانشاه گفت: تا قبل از کرونا بیش از هشت هزار ورزشکار بیمه شده داشتیم و دومین رشته ورزشی پرمخاطب استان محسوب می شدیم، اما شیوع کرونا باعث شده اکنون فقط ۲۰۰ ورزشکار داشته باشیم.

غلامرضا همتی در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به گذشت حدود یکسال از شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: زمانی که این بیماری شیوع پیدا کرد، به منظور قطع زنجیره انتقال بیماری و حفظ سلامتی ورزشکاران همه رشته‌های ورزشی تعطیل شدند، اما با تداوم این بیماری و پس از گذشت چند ماه برخی رشته های ورزشی کم برخورد مثل ژیمناستیک فعالیت خود را از سر گرفتند.

وی تصریح کرد: علیرغم اینکه طی این یکسال تنها به مدت کوتاهی این رشته تعطیل بود، اما هنوز سالن های این رشته ورزشی پرمخاطب خلوت است و روزهای شلوغ سالهای گذشته را ندارد.   

رئیس هیات ژیمناستیک استان افزود: سال گذشته با بیش از هشت هزار ورزشکار سازمان یافته، دومین رشته پرمخاطب استان بودیم، اما از وقتی که کرونا شیوع پیدا کرده تعداد ورزشکاران ما در سطح استان به ۲۰۰ نفر هم نمی رسد.

وی اضافه کرد: اکثر مخاطبین رشته ژیمناستیک کودکان بین چهار تا شش ساله هستند که والدین آنها از ترس ابتلای فرزندانشان به کرونا، مانع از حضورشان در سالن های ژیمناستیک می شوند و طی ماه های گذشته هر ماه بصورت میانگین تنها یک ورزشکار به تعداد هنرآموزان ما اضافه شده است.

همتی تاکید کرد: تا زمانی که بیماری کرونا فروکش نکند، حال ژیمناستیک کرمانشاه روبه بهبودی نمی‌رود و فکر می کنم تا یکسال پس از آن به حالت قبلی خود باز نمی گردد.  

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
هشدار پلیس فتا در خصوص کلاهبرداری به بهانه جشننیکوکاری

رئیس هیات ژیمناستیک کرمانشاه یادآورشد: هرچند پروسه قهرمان سازی در رشته ای مانند ژیمناستیک برخلاف دیگر رشته های ورزشی، پروسه‌ای طولانی و حداقل هفت تا هشت ساله است، اما زیانی که کرونا به این رشته وارد کرد، باعث شده تا به اندازه یکسال در بحث قهرمان پروری ژیمناستیک خلاء بوجود آید.

وی افزود: البته باوجود اینکه در بُعد همگانی شاهد افت شدید تعداد مخاطبان این رشته بوده ایم، اما تلاش کردیم دربخش قهرمانی ورزشکارانمان را فعال نگاه داریم تا سطح آمادگی‌شان حفظ شود.

انتهای پیام