حجت الاسلام مهدی کارگر پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ماه رجب، ماه استغفار و توبه به درگاه خداوند است و ماه‌های رجب و شعبان مقدمه‌ای برای ورود به ماه مبارک رمضان هستند. وی با اشاره به مراسم معنوی اعتکاف افزود: در سال‌های گذشته شاهد حضور پرشور مردم و به […]

حجت الاسلام مهدی کارگر پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ماه رجب، ماه استغفار و توبه به درگاه خداوند است و ماه‌های رجب و شعبان مقدمه‌ای برای ورود به ماه مبارک رمضان هستند.

وی با اشاره به مراسم معنوی اعتکاف افزود: در سال‌های گذشته شاهد حضور پرشور مردم و به خصوص جوانان در مساجد استان کرمانشاه برای مراسم اعتکاف بودیم اما به دلیل شیوع ویروس کرونا امسال هم مراسم معنوی اعتکاف برگزار نخواهد شد.

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با بیان اهمیت ذکر و توجه به خداوند در ماه رجب، تصریح کرد: ماه رجب یکی ماه‌هایی است که انسان می‌تواند به خداوند نزدیک تر شود و پیامبر اکرم در حدیثی می‌فرماید هر کس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد دری از درهای جهنم به روی او بسته خواهد شد.

کارگر خاطر نشان کرد: همچنین نخستین جمعه ماه رجب لیله الرغائب نام دارد که رسول خدا (ص) در روایتی که فضیلت ماه رجب را بیان می‌کردند، فرمودند از اولین شب جمعه ماه رجب غافل نشوید که فرشتگان آن را «لیله الرغائب» نامیدند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تحصیل بیش از ۸۰۰۰ دانش آموز عشایری در کرمانشاه