به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام کرمی صبح امروز با اشاره به فرسودگی میدان بار قدیمی کرمانشاه اظهار کرد: حدود نیم قرن از عمر میدان بار کرمانشاه گذشته و اکنون بافت آن فرسوده و سقف‌های چوبی آن مستهلک شده که این عوامل بستر وقوع یک حادثه ناگوار را فراهم کرده است. وی افزود: علیرغم اینکه طی […]

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام کرمی صبح امروز با اشاره به فرسودگی میدان بار قدیمی کرمانشاه اظهار کرد: حدود نیم قرن از عمر میدان بار کرمانشاه گذشته و اکنون بافت آن فرسوده و سقف‌های چوبی آن مستهلک شده که این عوامل بستر وقوع یک حادثه ناگوار را فراهم کرده است.

وی افزود: علیرغم اینکه طی یکی دو دهه گذشته برنامه انتقال میدان بار کرمانشاه به خارج از شهر مطرح شده، اما با توجه به اینکه این برنامه هنوز اجرایی نشده باید برای نوسازی و بازسازی میدان بار فعلی اقداماتی در دستور کار قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه تصریح کرد: بر اساس گزارش‌های واصله وضعیت فرسودگی بافت و سقف‌های چوبی مستهلک شده این محل در شرایطی است که هر لحظه ممکن است شاهد وقوع یک آتش سوزی گسترده در آن باشیم.

وی ادامه داد: بر این اساس، پیش از آنکه شاهد وقوع فاجعه‌ای در میدان بار قدیمی کرمانشاه باشیم، از مسئولین و متولیان امر تقاضا شده به قید فوریت نسبت به بررسی موضوع و اتخاذ تدابیر لازم به منظور نوسازی و بهسازی آن اقدام کنند.

کرمی افزود: بدیهی است که تمام سازمان‌ها و ادارات ذیربط موظف به انجام همکاری با شهرداری و سازمان میادین و تره بار کرمانشاه داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه تاکید کرد: قطعاً هرگونه کوتاهی در انجام این دستورالعمل به منظور پیشگیری از وقوع یک فاجعه برخورد قضائی را به دنبال خواهد داشت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
جاده ها لغزنده اند