در اسفند ماه و طی ۳ مرحله در مسیر کوهنوردی طاق بستان و به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه و مشارکت سازمان‌های مردم نهاد، بسیج، دفتر امور اجتماعی استانداری، بنیاد شهید و صدا و سیما با کاشت نهال، نهضت سبز شدن این کوه ایجاد می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز […]

در اسفند ماه و طی ۳ مرحله

در مسیر کوهنوردی طاق بستان و به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه و مشارکت سازمان‌های مردم نهاد، بسیج، دفتر امور اجتماعی استانداری، بنیاد شهید و صدا و سیما با کاشت نهال، نهضت سبز شدن این کوه ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ در جلسه‌ی هماهنگی درختکاری مسیر کوهنوردی طاق بستان مقرر شد در گام اول در هشتم کاشت نهال در مسیر کوهنوردان طاق بستاناسفند تعداد ۳۱۳ نهال کاشته شود.

در این نشست مهدی عبدالمالکی معاون فرهنگی شهرداری کرمانشاه، تصریح کرد: فرهنگ درخت و درختکاری و حفظ فضای سبز یکی از اساسی‌ترین راه توسعه اجتماعی است و وظیفه همه ما است که در راستای تقویت فرهنگ ارزشمند درخت و درختکاری کوشا باشیم.

معاون فرهنگی شهرداری کرمانشاه، با اشاره به این موضوع که بالغ بر ۵ هزار کوهنورد در طول هفته از مسیر طاق بستان تردد می‌کنند گفت: ایجاد نهضت سبز کردن طاق بستان با هدف ارتقا زیبایی بصری و افزایش سرانه فضای سبز و با مشارکت شهروندان و استفاده از ظرفیت کوهنوردان در می‌تواند پشتوانه‌ی مناسبی در زمینه‌ی نگهداری نهال‌ها باشد در سه مرحله در تاریخ‌های هشتم، پانزدهم و بیست و دوم اسفند انجام می‌پذیرد که در مرحله‌ی اول ۳۱۳ نهال غرس می‌شود.

عبدالمالکی خاطرنشان ساخت: این ایام بنا به مناسبت‌های فرخنده‌ی میلاد مولی الموحدین حضرت علی (ع)، روز درختکاری و روز شهید انتخاب شده اند و بنا داریم در هر کدام از این روز‌ها بنام همین مناسبت‌ها به این امر خداپسندانه فراخوان و مبادرت بورزیم.

وی افزود: وظیفه‌ی ما ایجاد بستر کار و برنامه ریزی برای استمرار این امر است و باید به گونه‌ای اقدام نماییم که مردم پای کار بیایند که قطعا موثرترین راه در عملی شدن این هدف خواهد بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
چاه‌های آب غیر مجاز در کرمانشاه تعیین تکلیف می‌شوند

در ادامه، مباحث لازم پیرامون هماهنگی، تعامل و هم افزایی بیشتر از سوی حاضرین مطرح گردید.