به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، بازوند استاندار کرمانشاه در نشستی خبری با اصحاب رسانه آخرین وضعیت منطقه آزاد تجاری قصرشیرین را تشریح کرد. اواخر بهمن یا نهایتا اول اسفند ماه قرار است مصوبه دولت در خصوص راه اندازی ۸ منطقه آزاد در نوار مرزی مشور در مجمع تشخیص مصلحت نظام به رای گذاشته […]

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، بازوند استاندار کرمانشاه در نشستی خبری با اصحاب رسانه آخرین وضعیت منطقه منتظر خبر‌های خوب از منطقه آزاد تجاری قصر شیرین باشیدآزاد تجاری قصرشیرین را تشریح کرد. اواخر بهمن یا نهایتا اول اسفند ماه قرار است مصوبه دولت در خصوص راه اندازی ۸ منطقه آزاد در نوار مرزی مشور در مجمع تشخیص مصلحت نظام به رای گذاشته شود.
بازوند با اشاره به اینکه در مدت سال و نیم حضورش در استان کرمانشاه یکی از بهترین طرح‌هایی را که پیگیری کرده منطقه آزاد تجاری استان بوده است گفت: این طرح تحول بسیار زیاد در حوزه اقتصادی استان را شکل خواهد داد.
او می‌گوید: ۸ منطقه آزاد تجاری از استان خوزستان تا آذربایجان غربی و نوار‌های مرزی مختلف و همچنین مناطق ویژه در دستور کار قرار گرفته است که منطقه آزاد استان کرمانشاه هم یکی از این مناطق ۸ گانه است.
استاندار کرمانشاه افزود: منطقه آزاد تجاری قصرشیرین پس از تصویب دولت و مجلس به شورای نگهبان رفت و با توجه بر خی ایرادات که در این مجلس به آن وارد شد تایید نشد و با اصرار مجلس حالا برای بررسی به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته است و در نهایت موافقت کمیسیون فرعی مجمع را کسب کردیم.
بازوند همچنین یاد آور شد که روز گذشته با حضور در کمیسون اصلی زیر بنایی مجمع تشخیص مصلحت گزارشی از مزیت‌ها و شاخصه‌های اقتصادی منطقه آزاد تجاری قصرشیرین را ارائه کرد که پیشرفت و توسعه استان را در برخواهد داشت.
او گفت: اتصال خطوط ریلی راه آهن فردی به عراق و پس از آن به بندر لاذقیه در سوریه و نزدیکی ۲ پایتخت تهران و بغداد فرصتی بی نظیر برای استان کرمانشاه خواهد بود که آن را از سایر مناطق تجاری کشور متمایز خواهد کرد که منتظر رای مجمع تشخیص مصلحت نظام هستیم.

بازوند ادامه داد: پایان بهمن یا در نهایت اول اسفند با تصویب این طرخ این دستاورد مهم و ماندگار میتواند و به سال‌ها چشم انتظاری مرزنشینان پایان خواهد یافت.
استاندار در بخش دیگری از سخنانش به آخرین وضعیت باغ موزه دفاع مقدس در استان کرمانشاه اشاره کرد.
او معتقد است در حق استان کرمانشاه که شروع و پایان جنگ در آن بوده برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس کوتاهی شده است.
بازوند گفت: در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان کرمانشاه ۵۳ میلیارد تومان برای این طرح اختصاص یافت؛ که روز گذشته ۳۹ میلیارد تومان به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ابلاغ شد که برای ساخت باغ و موزه دفاع مقدس ۱۵ هکتار زمین را سپاه حضرت نبی اکرم (ص) در ورودی شهر کرمانشاه آماده سازی و زیرسازی کرده است
استاندار کرمانشاه افزود: با جذب این اعتبار می توانیم بعد از گذشت سی و چند سال از جنگ تحمیلی شجاعت و از خودگذشتگی رزمندگان را برای نسل جوان به نمایش گذاشته و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه گسترش دهیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بیش از ۲۴۰۰ مأموریت توسط اورژانس کرمانشاه در ایام نوروزانجام شد