به گفته مدیر کل پدافند غیر عامل استان کرمانشاه شماردستگاه‌های مولد برق اضطراری در استان به ۱۵۳ عدد در سطح استان رسیده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، در این نشست مرآتی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شرکت توزیع نیروی برق استان در موضوع پدافند غیرعامل […]

به گفته مدیر کل پدافند غیر عامل استان کرمانشاه شماردستگاه‌های مولد برق اضطراری در استان به ۱۵۳ عدد در سطح استان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، در این نشست مرآتی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان ضمن ارائه گزارشی از ۱۵۳ دستگاه‌ مولد برق اضطراری در استان کار می کندعملکرد شرکت توزیع نیروی برق استان در موضوع پدافند غیرعامل آمادگی کامل شرکت توزیع نیروی برق استان برای همکاری و مشاوره فنی در خصوص مولد‌های برق اضطراری با پدافند غیر عامل و دستگاه‌های اجرای سطح استان را اعلام کرد.

در ادامه زارعی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمانشاه اظهار داشت: به منظور پیشگیری از حوادث غیرطبیعی ناشی از تهدیدات و آسیب پذیری‌های موجود، کلیه دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی و غیردولتی که دارای زیرساخت‌های حیاتی و حساس و مهم هستند می‌طلبد که توجه ویژه‌ای به طرح‌های پدافند غیر عامل داشته باشند.

وی با اشاره به بند ((ز)) تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۶ اظهار داشت: در حالی که دستگاه‌های اجرایی در آن سال می‌توانستند از بند یادشده تا ۱% از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای را برای طرح‌های پدافند غیرعامل و مصون سازی زیرساخت‌ها خود اختصاص دهند متاسفانه تنها ۶۰ دستگاه اجرایی موفق به جذب اعتبار اشاره شده برای خرید مولد برق اضطراری شدند.
به گفته مدیر کل پدافند غیر عامل استان کرمانشاه با پیگیری‌های مستمر اداره کل پدافند غیر عامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی و استفاده از اعتبارات داخلی دستگاه ها، شماردستگاه‌های مولد برق اضطراری در استان به ۱۵۳ عدد در سطح استان رسیده است.
وی ابراز امیدواری کرد که شرکت توزیع نیروی برق استان بازدید‌های دوره‌ای خود را از دستگاه‌های اجرایی به صورت ماهیانه را ادامه دهد.
زارعی همچنین تاکید داشت که شرکت توزیع نیروی برق استان با همکاری کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیر عامل برگزاری رزمایش قطع برق برای ارزیابی آماده بکاری مولد‌های برق اضطراری زیر ساخت‌های مهم و دستگاه‌های اجرایی در دستور کار قرار دهد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حمایت اساتید دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از مواضع رهبرمعظمانقلاب