به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،امیر بشیری  با اشاره به فعالیت ۷۰ دفتر ثبت ازدواج در استان کرمانشاه، اظهارکرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، قوانین خاصی به منظور رعایت  دستورهای بهداشتی در دفاتر ثبت ازدواج به استان ابلاغ شد که ما نیز طی بخشنامه‌ای آن را به این دفاتر اعلام کردیم. او […]

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،امیر بشیری  با اشاره به فعالیت ۷۰ دفتر ثبت ازدواج در استان کرمانشاه، اظهارکرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، قوانین خاصی به منظور رعایت  دستورهای بهداشتی در دفاتر ثبت ازدواج به استان ابلاغ شد که ما نیز طی بخشنامه‌ای آن را به این دفاتر اعلام کردیم.

او با تاکید براینکه اجرای این دستورها کماکان در دفاتر ثبت ازدواج استان ادامه دارد، گفت: طبق دستورالعملی که به دفاتر ثبت ازدواج اعلام کردیم، برای ثبت هر واقعه عقد در این دفاتر حضور بیش از هشت نفر – شامل عروس و داماد، سه نفر از خانواده عروس و سه نفر از خانواده داماد – ممنوع است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمانشاه بیان کرد: گا‌ها می‌بینیم برخی خانواده‌ها این موضوع را قبول نمی‌کنند و باتوجه به اینکه تنها هشت نفر می‌توانند در مراسم عقد در دفتر ثبت ازدواج حضور داشته باشند، مابقی میهمانان بیرون از ساختمان دفتر ثبت ازدواج منتظر می‌مانند که ما قانونا نمی‌توانیم مانع از تجمع آن‌ها شویم.

او افزود: همچنین از دفاتر ثبت ازدواج استان خواسته‌ایم تا سفره‌های عقد که به شکل سنتی در این دفاتر برپا بود، برچیده شود و از پخش شیرینی و عکسبرداری نیز ممانعت شود.

بشیری در ادامه در خصوص ساعات کاری دفاتر ثبت ازدواج استان در ایام کرونا هم گفت: طبق دستورالعمل ابلاغی به استان، دفاتر ثبت ازدواج تا فروکش شدن بیماری کرونا روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ بعدازظهر می‌توانند فعالیت داشته باشند و ادامه فعالیت خارج از این ساعت تخلف محسوب می‌شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مخالفتی با افزایش کرایه تاکسی در کرمانشاه نشده است

او بیان کرد: روز‌های پنجشنبه و جمعه هم فعالیت این دفاتر آزاد است و می‌توانند طی این دو روز هم فعالیت داشته باشند.

 

انتهای پیام /ز