به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،هوشنگ بازوند روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در جریان سفر رییس سازمان برنامه و بودجه، دریافت اعتبار برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس را پیگیری کردیم که با موافق دکتر نوبخت در نهایت ۵۳ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت و روز گذشته ۳۹ میلیارد […]

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،هوشنگ بازوند روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در جریان سفر رییس سازمان برنامه و بودجه، دریافت اعتبار برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس را پیگیری کردیم که با موافق دکتر نوبخت در نهایت ۵۳ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت و روز گذشته ۳۹ میلیارد تومان آن به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ابلاغ شد.

او با بیان اینکه باید تا پایان سال مالی (تیر ۱۴۰۰) این مبلغ را جذب کنیم، اظهار داشت: به طور قطع تا پایان امسال قرارداد ساخت این پروژه منعقد می‌شود و عملیات ساخت هم به سرعت در زمین ۱۵ هکتاری که در قسمت ورودی شهر کرمانشاه قرار دارد، آغاز خواهد شد.

بازوند گفت: البته با توجه به زمان اندک موجود، پیشنهاد من این است که عملیات احداث طرح به قرارگاه خاتم الانبیا (ص) سپرده شود و من در این باره با سردار کارگر رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صحبت خواهم کرد.

او اظهار داشت: باغ موزه دفاع مقدس از مطالبات جدی مردم استان است، زیرا که جنگ از این استان آغاز و خاتمه یافته، اما متاسفانه هنوز باغ موزه دفاع مقدس نداریم.

بازوند افزود: این پروژه می‌تواند دلاوری‌های دوران جنگ مردم استان را به نسل‌های آینده منتقل کند و حقیقت جنگ تحمیلی و فداکاری‌های کرمانشاه را نمایش دهد.

استاندار کرمانشاه همچنین درباره اظهارات نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی درباره طرح پتروپالایش کرمانشاه گفت: میادین نفت و گازی که قرار است پتروپالایش کرمانشاه در اطراف آن‌ها ساخته شود، کاملا در حوزه این استان قرار دارند و هیچ یک در ایلام نیستند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
استاندار: 98 درصد روستاهای کرمانشاه برق دارند

بازوند افزود: از سوی دیگر هیچ استانی اختیار ندارد که درباره منابع انرژی، آب و برق خود به صورت استانی تصمیم بگیرد، زیرا در غیر این صورت سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

او مثال زد که «طرح سامانه گرمسیری در استان کرمانشاه قرار دارد و با وجود نیاز مردم کرمانشاه و زمین‌های حاصلخیزی این استان، ۴۵ درصد از آب این سامانه به استان ایلام اختصاص یافت و این موضوع با رضایت مردم و برای کمک به ایلامی‌ها صورت گرفت.»

بازوند سخنان خانم فلاحی در این باره را عجولانه توصیف کرد و گفت: مردم استان کرمانشاه و ایلام همزبان، یک قوم و در واقع یک خانواده هستند و به همین دلیل لازم است همه مسوولان در سخنان خود دقت کنند که مبادا موجب ایجاد تفرقه بین آن‌ها شوند.

انتهای پیام/ز