به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، ابراهیم شکیبا با اشاره به شناسایی چند مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در کشور گفت: تاکنون گزارش اثبات شده‌ای از تشخیص موارد ابتلا به این بیماری در استان نداشته ایم. او به قدرت بالای سرایت این بیماری اشاره کرد و افزود: این بیماری به مراتب شدت انتقال […]

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، ابراهیم شکیبا با اشاره به شناسایی چند مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در کشور گفت: تاکنون گزارش اثبات شده‌ای از تشخیص موارد ابتلا به این بیماری در استان نداشته ایم.

او به قدرت بالای سرایت این بیماری اشاره کرد و افزود: این بیماری به مراتب شدت انتقال بالاتری نسبت به کرونای معمولی دارد.

او افزود: متاسفانه در کنار قدرت سرایت بالا، شدت بیماری زایی کرونای انگلیسی هم بالاتر بوده و بیماری با علائم شدیدتری بروز می‌کند.

شکیبا میزان کُشندگی این ویروس را هم نسبت به کرونای معمولی بیشتر دانست و افزود: درصد‌ای مختلفی در این خصوص اعلام شده و برخی اعلام کرده اند میزان کشندگی این ویروس ۳۵ درصد بیشتر است و برخی منابع اعداد بالاتری گفته اند.

او افزود: از هم اکنون مردم باید حساسیت بیشتری در رعایت  دستورهای بهداشتی داشته باشند و باید بدانند تنها راه مقابله با این ویروس رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است.

شکیبا گفت: از مردم می‌خواهیم به طور جد از برگزاری مهمانی و دورهمی و حضور در مکان‌های شلوغ خودداری کنند و بطور جد استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام /ز

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
استقلال اجازه یاغی شدن به هافبک خود را نداد