فر نیوز //  «علیرضا کاکاوند» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون شرکت‌های خدمات‌رسان آب و فاضلاب، گاز و توزیع نیروی برق با معضل انشعابات غیرمجاز روبرو هستند و از این رو ایجاد یک شعبه ویژه در دادگستری کرمانشاه برای رسیدگی و برخورد با این معضل یکی از نیازهای ضروری است. […]

فر نیوز //  «علیرضا کاکاوند» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون شرکت‌های خدمات‌رسان آب و فاضلاب، گاز و توزیع نیروی برق با معضل انشعابات غیرمجاز روبرو هستند و از این رو ایجاد یک شعبه ویژه در دادگستری کرمانشاه برای رسیدگی و برخورد با این معضل یکی از نیازهای ضروری است.

او گفت: باید اقدامات بازدارنده‌ای در نظر بگیریم که کسی نتواند آب شرب مردم را که با هزینه‌های زیادی تامین می‌شود برای مصارف آبیاری باغ، مزارع و مصارف غیرشرب استفاده کند.

وی آمار انشعابات غیرمجاز آب در استان کرمانشاه را بالا دانست و توضیح داد که هم در شهرها و هم روستاها شاهد انشعابات غیرمجاز آب هستیم اما در کلانشهر کرمانشاه آمار بسیار بیشتر است.

به گفته او، در شهر کرمانشاه ۲۰ هزار مورد انشعاب غیرمجاز وجود دارد که بیشتر در مناطقی از جمله شهرک‌های فدک، کهریز، نوکان، شهرک تکاور و سایر مناطق است.

وی اظهار داشت: انشعابات غیرمجاز آب در روستاها بیشتر صرف آبیاری مزارع و باغ‌ها می‌شود که از نظر ما باتوجه به بالا بودن هزینه‌های تصفیه آب اقدامی اشتباه است و باید از آن جلوگیری شود.

به گفته او در شهرها نیز کارواش‌ها و برخی از شهرداری‌ها برای آبیاری فضای سبز متاسفانه از آب شرب استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه شناسایی و برخورد با انشعابات غیرمجاز در استان را به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم، گفت: پرونده‌هایی در این رابطه تشکیل شده و به دستگاه قضایی ارجاع داده‌ایم که بخش عمده‌ای از آن در دست بررسی است اما روند کار نیز کند است.

کاکاوند، خواستار ایجاد شعبه ویژه در دادگستری‌ها برای رسیدگی به انشعابات غیرمجاز شد و افزود: نباید اجازه دهیم آب شرب صرف امور غیرشرب شود و افرادی از آن سوءاستفاده نمایند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
سرمربی تیم ملی والیبال ایران در آستانه برکناری!

به گزارش ایرنا؛ استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

این استان ۳۷۰ هزار مشترک آب دارد که از این تعداد ۲۲۰ هزار مشترک مربوط به کلانشهر یک میلیون نفری کرمانشاه است.