سرویس کرمانشاه _ هوشنگ بازوند گفت: مردم کرمانشاه و ایلام خود را از یک ریشه و خانواده می‌دانند و از قدیم مراودات بسیار دوستانه و نزدیکی داشته‌ و همچنان هم دارند و در این میان اظهارات عجولانه تنها به توسعه منطقه لطمه می‌زند. هوشنگ بازوند در جمع خبرنگاران در پاسخ پرسش خبرنگار کردپرس در مورد […]

مردم کرمانشاه و ایلام مراودات بسیار دیرینه و دوستانه ای باهم دارند/ اظهارات عجولانه به توسعه منطقه لطمه می‌زند

سرویس کرمانشاه _ هوشنگ بازوند گفت: مردم کرمانشاه و ایلام خود را از یک ریشه و خانواده می‌دانند و از قدیم مراودات بسیار دوستانه و نزدیکی داشته‌ و همچنان هم دارند و در این میان اظهارات عجولانه تنها به توسعه منطقه لطمه می‌زند.

هوشنگ بازوند در جمع خبرنگاران در پاسخ پرسش خبرنگار کردپرس در مورد پروژه پالایشگاه گازی در غرب استان و مسایل مطرح شده در مورد پنج میدان گازی واقع در استان کرمانشاه، عنوان کرد: تمامی این میادین گازی که قرار است به صورت اشتراکی برای تامین خوراک پالایشگاه گازی مورد استفاده قرار گیرند، در محدوده سرزمینی استان کرمانشاه واقع شده اند و تنها حدود ۲۰ درصد از یکی از این پنج میدان گازی در استان ایلام واقع شده است.

وی ایجاد پالایشگاه گازی در کرمانشاه را یک تصمیم کلان و کارشناسی دانست و در ادامه عنوان کرد: اگر بنا باشد در حوزه‌های کلانی مانند نفت، گاز و آب، خود آن استان‌ها تصمیم‌گیری کنند؛ در تصمیم گیری های توسعه ای و کلان کشور، موانع و مشکلات بسیاری ایجاد می شود.

 استاندار کرمانشاه در ادامه یادآور شد: ۴۵ درصد آب طرح گرمسیری به خاطر عمران و آبادانی ایلام از استان کرمانشاه به این استان منتقل می شود. هر چند ممکن است مردم کرمانشاه کاملا به این آب نیاز داشته باشند اما با آن حس نوع دوستی که دارند هیچ موقع به این موضوع اعتراضی نکرده اند.

وی افزود: همچنین اجرای سد چناره موجب زیرآب رفتن ۶۰۰ هکتار از اراضی حاصلخیز در شهرستان اسلام آباد و جابجایی ۸ روستا می شود ولی تمامی این منابع آبی قرار است برای مصارف شرب، صنعتی و کشاورزی در استان ایلام تخصیص داده شود.

مدیر ارشد استان خاطرنشان کرد: مردم کرمانشاه ۸ سال در برابر گلوله سینه سپر کردند که کل استان های ایران در آسایش و آرامش باشند و آن‌ها همیشه دوستدار توسعه همه استان ها از جمله همسایه عزیزشان استان ایلام بوده و هستند.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۳۹.۵ درصد جمعیت کرمانشاه زیر پوشش سازمان تأمین اجتماعیهستند