به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، علی‌اکبر جاویدان امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: پس از اعلام شکایت ۲ نفر مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا کرمانشاه قرار گرفت. وی با بیان اینکه در تحقیقات ابتدایی مشخص شد، مبالغ مختلفی به حساب افراد شاکی […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، علی‌اکبر جاویدان امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: پس از اعلام شکایت ۲ نفر مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا کرمانشاه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در تحقیقات ابتدایی مشخص شد، مبالغ مختلفی به حساب افراد شاکی واریز و سپس برداشت شده است، افزود: تحقیقات تکمیلی نشان می‌داد، این ۲ نفر پس از افتتاح حساب در یکی از بانک‌های شهر کرمانشاه به علت ناقص بودن مدارک، موفق به دریافت عابر بانک خود نشده و کارت آن‌ها در همان شعبه باقی مانده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: پس از بدست آمدن این سرنخ، ماموران در تحقیقات تخصصی خود به یکی از کارمندان خدماتی بانک مشکوک و در نهایت مشخص شد، این شخص در فرصت مناسب کارت‌های بانکی مشتریانی که به علت نقص مدارک در شعبه مانده بود را همراه با پاکت رمز آن سرقت می‌کند.

وی با اشاره به دستگیری کارمند خدماتی بانک، افزود: این فرد در بررسی‌های پلیس به جرم خود اعتراف و عنوان کرد، کارت‌های سرقتی را به شخصی دیگر تحویل داده و در ازای هر کارت نیز ۱۰ میلیون ریال دریافت کرده است.

جاویدان تصریح کرد: ماموران در گام بعدی به سراغ این شخص رفته و او هم پس از دستگیری عنوان کرد، کارت‌های خریداری شده را به ازای هر کارت ۱۵ میلیون ریال به فرد دیگری تحویل داده است.

رئیس پلیس استان کرمانشاه با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌داد متهم سوم از چندی قبل و به جرم فروش مال غیر در زندان به سر می‌برد، گفت: با هماهنگی قضائی این فرد در اختیار پلیس قرار گرفت و عنوان کرد کارت‌های خریداری شده را در اختیار شخصی به نام «ا. پ» قرار داده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
توقیف دو خودروی حامل مرغ زنده در کنگاور/سراب قلعه شاهین بهکمک روستاها آمد

وی افزود: ماموران پس از دستگیری این شخص که سردسته باند نیز بود در تحقیقات انجام شده دریافتند که وی ماه‌هاست در فضای مجازی اقدام به درج آگهی‌های جعلی فروش اثاثیه منزل خصوصا مبلمان در شهرهای مختلف کشور می‌کند.

جاویدان ادامه داد: سردسته باند پس از اقرار بر رفتار مجرمانه خود اذعان کرد پس از تهیه چند سیم کارت بدون نام و نشان و تهیه کارت‌های بانکی به نام افراد دیگر، اقدام به درج آگهی جعلی در فضای مجازی کرده و از این طریق مبالغی بین ۲ تا ۱۲ میلیون ریال به عنوان بیعانه از مردم دریافت کرده است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه تاکنون ۲۵۰ نفر در شهرهای مختلف کشور از سردسته باند اعلام شکایت کرده‌اند، عنوان کرد: طبق بررسی‌های انجام شده میزان کلاهبرداری این فرد به حدود ۴ میلیارد ریال می‌رسد.

وی در پایان با بیان اینکه شناسایی شاکیان دیگر در دستور کار قرار دارد، از شهروندان خواست در خریدهای اینترنتی خود دقت بیشتری به عمل آورده و تا زمان دریافت کالای مورد نظر خود از پرداخت وجه خودداری کنند.

انتهای پیام/پ/خ