به گزارش خبرگزاری تسنیم از‌ کرمانشاه، فاز نخست واکسیناسیون کادر درمانی که در بخش مراقبت‌های ویژه یا مراقبت از بیماران کرونایی فعالیت می‌کنند در استان کرمانشاه انجام شد. نخستین محموله واکسن کرونا ۲۱ بهمن وارد کرمانشاه شد و کادر درمانی بخش مراقبت‌های ویژه این واکسن را دریافت کردند که در این مرحله ۳۰۵ نفر از پرسنل کادر […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از‌ کرمانشاه، فاز نخست واکسیناسیون کادر درمانی که در بخش مراقبت‌های ویژه یا مراقبت از بیماران کرونایی فعالیت می‌کنند در استان کرمانشاه انجام شد.

نخستین محموله واکسن کرونا ۲۱ بهمن وارد کرمانشاه شد و کادر درمانی بخش مراقبت‌های ویژه این واکسن را دریافت کردند که در این مرحله ۳۰۵ نفر از پرسنل کادر واکسن زدند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکنون گزارشی از عوارض ناخوشایند واکسن گزارش نشده است و مواردی از تب خفیف، درد عضلانی و علائم سرماخوردگی بین افرادی که واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند مشاهده شده که برای انواع واکسیناسیون طبیعی است.

مرحله دوم تزریق واکسن اسپوتنیک وی ۲۱ روز بعد انجام می‌شود و براساس اعلام مسئولان وزارت بهداشت واکسیناسیون کادر درمان تا پایان امسال تکمیل می‌شود.

 بعد از این گروه، اجتماعاتی همچون سرای سالمندان و زندان‌ها در اولویت قرار دارند و به تدریج واکسن کرونا به کل مردم تزریق می‌شود که با شروع واکسیناسیون تعداد موارد بیماری کاسته خواهد شد.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , استانداری کرمانشاه ,

انتهای پیام/۸۳۱/ش

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ازدحام خیابان‌های کرمانشاه پر خطر است