محمودرضا مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: اخباری از ویروس جهش‌یافته انگلیسی گزارش شده و احتمال اینکه در استان کرمانشاه نیز مشاهده شود وجود دارد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه بیان کرد: در این شرایط رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید در اولویت رفتارهای ما باشد و با ساده‌انگاری تصور نکنیم که بیماری از […]

محمودرضا مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: اخباری از ویروس جهش‌یافته انگلیسی گزارش شده و احتمال اینکه در استان کرمانشاه نیز مشاهده شود وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه بیان کرد: در این شرایط رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید در اولویت رفتارهای ما باشد و با ساده‌انگاری تصور نکنیم که بیماری از بین رفته است.

مرادی با اشاره به اینکه با دو گونه از مراسمات در آینده روبه‌رو هستیم گفت: از طرفی در ماه رجب و شعبان مراسمات عروسی و شادی افزایش می‌یابد و از طرف دیگر خریدهای قبل از ایام نوروز و شب عید سبب تجمع بیش از حد و عدم رعایت موازین بهداشتی می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم باید دقت کنند که مراسمات شادی به غم تبدیل نشود افزود: با توجه به آب و هوای مناسب استان و محدودیت در استان‌های شمالی و جنوبی در ایام نوروز ممکن است مسافر بیشتری وارد استان شود و این زنگ خطری برای استان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: در کنار اخبار خوب در زمینه تزریق واکسن توجه داشته باشیم که همچنان رعایت موازین بهداشتی و فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک مهمترین اقدام محسوب می‌شود و مردم باید در روزهای پایانی سال توجه بیشتری داشته باشند.

وی افزود: با شروع واکسیناسیون تعداد موارد بیماری کاسته خواهد شد و در سال آینده با تعداد کمتری از مبتلایان مواجه خواهیم شد.

مرادی با بیان اینکه در یکی دو هفته گذشته واکسیناسیون در کل کشور از جمله کرمانشاه آغاز شد عنوان کرد: برای استان کرمانشاه ۶۱۰ دوز واکسن کرونا برای ۳۰۵ نفر تخصیص یافت که با موفقیت تزریق شد و تاکنون گزارشی از عوارض ناخوشایندی واکسن گزارش نشده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ویژه‌برنامه‌های روز جهانی قدس در استان کرمانشاه اعلامشد

وی گفت: مواردی از تب خفیف، درد عضلانی و علائم سرماخوردگی بین افرادی که واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند مشاهده شده که برای انواع واکسیناسیون طبیعی است و به زودی ۱۰۰ هزار واکسن دیگر وارد کشور می‌شود که تعدادی از آن مربوط به استان کرمانشاه است.

مرادی افزود: کادر درمانی که در بخش مراقبت‌های ویژه یا مراقبت از بیماران کرونایی فعالیت می‌کنند در اولویت هستند و بعد از این گروه، اجتماعاتی همچون سرای سالمندان و زندان‌ها در اولویت قرار دارند و به تدریج به کل مردم تزریق می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: علاوه بر روسیه از کشورهای دیگر همچون چین و واکسن کوواکس که سبد سازمان بهداشت است، وارد کشور می‌شود و در ماه‌های آینده با افزایش تعداد واکسیناسیون مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام/۸۳۲/ح